10 lutego 2012 r. na ekrany polskich kin wejdzie film Rammbock w reżyserii Marvina Krena. Ten nietypowy film o Zombie nawiązuje do Nocy żywych trupów George’a Romero, pokazując Zombie jako metaforę ludzi pozbawionych uczuć. Główny bohater z miłości zrobi wszystko, poświęci życie i zmieni się w Zombie, byle tylko na zawsze pozostać z ukochaną.
Wraz z filmem Rammbock odbędzie się premiera animacji w reżyserii Beniamina Szweda, pt.:Rosa Alba, prezentowana będzie przed projekcją filmu. Animacja ta wygrała konkurs Horror w shortach i została obsypana nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach m.in. zdobyła Główną Nagrodę Jury Głównego na FF Ofeliada 2011 oraz Główną Nagrodę Jury Młodego Widza na FF Offeliada oraz Nagrodę Publiczności Przeglądu Filmów Krótkometrażowych Oddalenia 2011 w Dublinie w Irlandii.
O filmie Rammbock:
Gdy Michael przyjeżdża do Berlina zobaczyć się ze swoją byłą dziewczyną Gabi, w mieście wybucha epidemia groźnego wirusa, rozprzestrzeniającego się w przerażającym tempie. Mieszkańcy stają się bezmyślnymi maniakami, groźnymi dla otoczenia. Ku zmartwieniu Michaela, Gabi nie mam w domu. W jej bloku spotyka on Harpera – nastoletniego praktykanta wykonującego naprawy hydrauliczne. Udaje im się zabarykadować i nie wpuścić do środka dzikich hord ludzi zarażonych wirusem. Otoczeni przez gromady zombie, Michale i Harper starają się przetrwać. Dzięki pomysłowości wydostają się na zewnątrz i próbują odnaleźć Gabi.
Nagrody i festiwale:
- 2010 Locarno: Oficjalna selekcja, sekcja Piazza Grande
- 2010 Festiwal Fantastic Fest, Austin, 2010, udział w konkursie
- Nagroda Max Ophüls Preise 2010 w kategorii najlepszy film średniometrażowy
- Nagroda publiczności, Diagonale 2010
Reżyser : Marvin Kren
Urodził się w Wiedniu w 1980 roku. Od 2000 roku pracował jako asystent reżysera, autor zdjęć i producent. Studiował gospodarkę europejską i zarządzanie w biznesie na University of Applied Science w Wiedniu. Studia ukończył w 2005 roku, a jego praca magisterska dotyczyła finansowania i marketingu w filmie austriackim. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe w zakresie reżyserii w Hamburg Media School w latach 2006-2008. Jego film dyplomowy Schautag powstał na podstawie scenariusza Benjamina Henslera. Rammbock to jego debiut kinowy.
Scenarzysta: Benjamin Hessler
Urodził się w 1978 roku w Bochum w Niemczech. Od 1997 roku pisał artykuły dla gazet, magazynów i do antologii. W latach 2000-2005 odbył studia magisterskie w zakresie literatury angielskiej, lingwistyki porównawczej i prawa publicznego na uniwersytecie w Münster. Pracę magisterską napisał na temat nawiedzonych domów w tradycji gotyckiej. Pracował jako copywrighter w agencjach reklamowych, po czym ukończył podyplomowe studia scenopisarskie w Hamburg Media School (w latach 2006-2008). Jego dyplomowy scenariusz Schautag został wyreżyserowany przez Marvina Krena.
Rammbock (tytuł oryginalny: Rammbock)
Produkcja: Niemcy 2010
Gatunek: Horror
Czas : 64 min.
Twórcy:
Reżyseria – Marvin Kren
Scenariusz – Benjamin Hessler
Montaż – Solke Olthoff
Zdjęcia -Moritz Schultheiß
Muzyka – Stefan Will i Marco Dreckkötter
Obsada:
Michael – Michael Fuith
Harper – Theo Trebs
Gabi – Anka Graczyk
Frau Bramkamp – Brigitte Kren
Młoda dziewczyna – Emily Cox
Rosa Alba, reż. Beniamin Szwed, Polska 2011, 7,36 min.
Wybrane nagrody i wyróżnienia:
- Grand Prix Przeglądu Filmów Krótkometrażowych Oddalenia 2011 Dublin, Irlandia
- Nagroda Publiczności Przeglądu Filmów Krótkometrażowych Oddalenia 2011 Dublin, Irlandia
- Główna Nagroda Jury Młodego Widza na FF Offeliada 2011
- Główna Nagroda Jury Głównego za najlepszy film animowany na FF Offeliada2011
- Najlepsza animacja Solanin Film Festiwal 2011
- 2 miejsce w kategorii Amatorzy na FF Żubroofka 2011
- I miejsce w konkursie Horror w Shortach 2012
- Nominacja do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Animacja – Filmowa Góra 2011
O filmie Rosa Alba:
Kim jest tajemniczy mężczyzna?
Z jakiego powodu zatrzymuje się w obskurnym hotelu?
Co znajduje? O czym myśli? I skąd róże, które bywają białe?
Historia opowiedziana szeptem, w półmroku, z lekkim posmakiem grozy.