W prestiżowym międzynarodowym konkursie International Design Awards Competition organizowanym w Los Angeles trzecią nagrodę zdobyła Izabela Jurczyk – łódzki grafik i projektant. Nagrody przyznawane były w kilku kategoriach, między innymi w kategorii projektowania mody, projektowania wnętrz i produktu. Łódzka artystka zgłosiła do konkursu w kategorii projektowania graficznego książkę Czytanie sztuki. Postawy – interpretacje autorstwa Dariusza Leśnikowskiego, wykładowcy w Katedrze Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego, a wydaną przez Galerię Amcor Rentsch w Łodzi.
Projekt zachwycił nie tylko wspaniałą szatą graficzną, ale także, oryginalnym rozwiązaniem, pozwalającym na wygodne przeglądanie materiału ilustracyjnego towarzyszącego tekstom o twórczości polskic plastyków. Nagrody – po kilkustopniowym bardzo rygorystycznym procesie selekcji – przyznawał międzynarodowe gremium 50 jurorów, wykładowców uczelni, dziennikarzy i projektantów z całego świata. Katalog prezentujący prace nagrodzone podczas tegorocznej edycji konkursu trafi nie tylko do galerii i muzeów, ale także do 100 000 profesjonalistów i potencjalnych klientów na całym świecie. Ponadto, jako rodzaj dodatkowej promocji, projekty eksponowane będą przez cały rok na stronie internetowej International Design Awards Competition.
Książka autorstwa Dariusza Leśnikowskiego, wykładowcy Uniwersytetu Łódzkiego Czytanie sztuki. Postawy – Interpretacje ukazuje bogactwo treści ideowo-artystycznych zawartych w pracach współczesnych twórców. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza część zawiera eseje będące prezentacją postaw twórczych współczesnych artystów, część druga zawiera reprodukcje wybranych prac. Ideą spajającą – merytorycznie i fizycznie (obie części publikacji są w bardzo oryginalny sposób połączone ze sobą), oba składniki wydawnictwa jest równoważność tekstów krytycznych i obrazów, odrębnych, ale uzupełniajacych się wypowiedzi artystycznych.
Niewątpliwą zaletą tej książki jest interesujący zamysł formalny, pozwalający na równoległe śledzenie tekstu i odnoszących się do niego ilustracji. Odpowiednia numeracja stron i strzałki na dolnych marginesach ułatwiają odnalezienie właściwego tekstu dla rycin. Formę tę dodatkowo podkreśla ciekawie zaprojektowana, bardzo estetyczna oprawa. Książka staje się nie tylko zbiorem informacji, ale zaczyna przemawiać swoją wyjątkową formą.