Jest już dostępny tom poezji wizualnych Piotra Puldziana Płucienniczaka zatytułowany Marsz na ROM. Ta eksperymentalna publikacja została wydana elektronicznym nakładem Hubu Wydawniczego Rozdzielczość Chleba.
Poruszając się w rejonach glitchu i minimalizmu, Piotr Płucienniczak powołał do życia unikalny język parapoetycki, który doskonale radzi sobie w zmiennym, niestabilnym środowisku internetowym. Posługując się swoimi wynalazkami, autor generuje, a następnie przetwarza uzyskane treści by uraczyć nas m.in. malowniczymi, uszkodzonymi fraktalami traktującymi o byciu-w(obec)-sieci, zapośredniczonym przez nierozpoznawalne dyskursy.
Małgorzata Dawidek Gryglicka, artystka wizualna, teoretyczka sztuki, mówi o książce:
Tomik poetycki Marsz na ROM Piotra Puldziana Płucienniczaka to zbiór zaszyfrowanych, krótkich form poetycko-wizualnych. Próbki tekstu na zasadach muzycznego samplowania tworzą oderwaną od jednoznaczności multinarrację. Znajduje się tu zarówno sprytnie wpleciona krytyka współczesności: polityki, literatury, społeczeństwa Sieci, jak i relacja kondycji życia scyfryzowanej rzeczywistości; uderzają ilustrowane teksty dotyczące odchyleń i społecznych patologii, obok których dla równowagi pojawiają się minimalistyczne formalnie erotyki.
Tom Płucienniczaka to jednak coś więcej niż tylko zbiór usterek. Zgrzytliwe nieprawidłowości zapisu uzyskiwane poprzez zakłócenie zero jedynkowego bodźca lub błędy oprogramowania (bugi) nie wynikają z omyłkowo utworzonego kodu źródłowego. Poszarpane teksty to metoda pracy autora, służąca oddaniu charakteru rozchwiania i niejednorodności języka internetowego i wirtualnej rzeczywistości.
Marsz na ROM
Piotr Puldzian Płucienniczak
Hub Wydawniczy Rozdzielczość Chleba