2 września we Wrocławiu odbędzie się pierwszy koncert z trasy koncertowej Wino-Granie, która zakończy się 7 września w Krakowie. W ramach trasy odbędą się koncerty duetów: Tymon Tymański & Dario Alberti oraz Natalala (Natalia Przybysz & Jurek Zagórski).
Podczas trasy koncertowej Wino-Granie odbędą się koncerty duetów:
- Tymon Tymański & Dario Alberti
- Natalala (Natalia Przybysz & Jurek Zagórski)
Terminy koncertów:
- 2 września – Wrocław – Puzzle – Tymon Tymański & Dario Alberti
- 3 września – Łódź – Affogato – Tymon Tymański & Dario Alberti
- 4 września – Warszawa – Huśtawka – Tymon Tymański & Dario Alberti
- 6 września – Lublin – Czarny Tulipan – Natalala (Natalia Przybysz & Jurek Zagórski)
- 7 września – Kraków – Harris Piano Jazz Bar – Natalala (Natalia Przybysz & Jurek Zagórski)
Tymon Tymański & Dario Alberti – duet muzyczny
Projekt Tymona Tymańskiego i Dario Albertiego opiera się na eklektycznym repertuarze, na który składają się standardy jazzowe lat 30-tych, kultowe covery rockowe z lat 60-tych oraz kompozycje własne. Śpiewający duet eksploruje brzmienia akustycznych gitar, oscylując pomiędzy jazzem, musicalem, rockiem, folkiem czy klimatem Bossa nova.
- Dario Alberti urodził się 15-go czerwca 1979 roku w Brescii. Jest wirtuozem gitary akustycznej, specjalizującym się zarówno w standardach jazzowych, jak i w repertuarze rockowym. Zaczął uczyć się gry na fortepianie w wieku 5 lat. W wieku lat 13 zainteresował się grą na organach i został organistą w lokalnym kościele. W międzyczasie zakochał się w gitarze i to właśnie dla niej porzucił instrumenty klawiszowe. W wieku lat 18-tu założył swój pierwszy zespół – metalowy Neural Damage – który szybko stał się popularny na scenie miasta Brescii. Po ukończeniu studiów z historii teatru na uniwersytecie w Pavii postanowił poświęcić się nauce jazzu. Grał z muzykami klasy Sandro Gibelliniego, Carmello Leotty, Elisy Rovidy i Valerio Abeni.
- Tymon Tymański urodził się 30 września 1968 roku w Gdańsku. Zaczął grać na gitarze klasycznej w wieku 8 lat. Około 12 roku życia porzucił klasykę dla rock’n’rolla i założył swój pierwszy zespół, The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, którą w 1988 roku przekształciła się w jazzową Miłość. Kwintet Miłość z Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji, okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej jazzowej sceny lat 90-tych. Kilka razy z rzędu wybierana grupą roku, w 2001 roku została przez krytyków czasopisma Jazz Forum uznana za najlepszą grupę dekady.
W międzyczasie Tymański współtworzył avant-rockowe Kury (Fryderyk 1998 za słynną płytę P.O.L.O.V.I.R.U.S.) i udzielał się w formacjach Tymon & Trupy, Czan, NRD, Users i Masło. W 2002 roku założył grupę Tymon & The Transistors, z którą wygenerował obsypaną nagrodami muzykę do filmu Wesele Wojtka Smarzowskiego (2003). W 2010 roku trzecia płyta Transistorsów pt. Bigos Heart została nagrodzona Fryderykiem. Obecnie dobiegają końca prace nad jego autorskim filmem.
Natalala – duet muzyczny: Natalia Przybysz & Jurek Zagórski. Wszyscy znają największe przeboje Sistars, w których śpiewała Natalia. Wydała dwie solowe płyty Maupka Comes Home i Gram Duszy. Wraz ze swoim zespołem Natu potrafi rozbawić funkowymi brzmieniami najbardziej sztywne towarzystwo. Ale co naprawdę sobie nuci, z jakimi melodiami w głowie chodzi sobie ulicami Warszawy Natalia Przybysz, można się tak naprawdę przekonać na koncertach jej autorskiego projektu, jakim jest Natalala. Wtedy też będzie można dowiedzieć się skąd biorą się pomysły na zaskakujące piosenki Pchła Muskczak czy Gwiazdy? Jakie są jej inspiracje i kto – jacy muzycy mieli największy wpływ na jej głos i repertuar? Czego słuchała jako dziecko i czym pasjonuje się dziś?
Natalala to nazwa najbardziej osobistego i osobliwego projektu tej wokalistki. Prosta forma przepełniona ogromem treści i emocji możliwych do odczucia podczas tak bezpośredniego kontaktu z Przybysz.
Trasa koncertowa Wino-Granie
Od 2 do 7 września 2012 roku
Wrocław, Łódź, Warszawa, Lublin, Kraków