22 listopada w Centrum Promocji Informatyki w Warszawie odbędzie się konferencja Media elektroniczne w promocji instytucji kultury – problemy prawne i praktyczne.
Jak w bezpieczny i efektywny sposób zorganizować promocję kultury w Internecie? Co jest dozwolone, a czego należy unikać? Jak prawidłowo przeprowadzić konkurs i loterię oraz na co uważać pisząc regulamin akcji promocyjnej? Jak korzystać z fotografii i filmów z wizerunkiem osób? Jak bezpiecznie sprzedawać bilety przez Internet? Jakie aspekty praw autorskich są istotne dla działalności promocyjnej?
Organizatorzy proponują udział w seminarium, którego program został tak skonstruowany, by był kompendium wiedzy dla wszystkich osób pracujących w instytucjach kultury odpowiedzialnych za promocję i marketing. W przystępny i atrakcyjny sposób omówione zostaną najistotniejsze aspekty prawne związane z promocją kultury. Zaproszeni eksperci i praktycy uporządkują Państwa wiedzę oraz wyjaśnią wątpliwe kwestie. Przekażemy Państwu również praktyczne porady m.in. na temat tego, jak przeprowadzić skuteczną kampanię promocyjną instytucji kultury w social media oraz jak wykorzystać narzędzia mobilne w promocji kultury.
Organizator przekazał 10% rabat na udział w seminarium. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy: https://www.cpi.com.pl/imprezy/2012/pik/formularz_pr10.php
W programie seminarium m.in.:
- Media społecznościowe i ich rola w promocji imprez kulturalnych, Krzysztof Urbanowicz (Mediapolis)
- Jak bezpiecznie zorganizować promocję w mediach elektronicznych – najczęściej popełniane błędy i praktyka GIODO. Ochrona danych osobowych w związku z prowadzeniem komunikacji z klientem, dr Zbigniew Okoń (Kancelaria dLK Korus Okoń Radcowie Prawni)
- Newslettery, promocyjne akcje sms – uwarunkowania prawne. Komunikacja z klientem w mediach społecznościowych – zakaz spamingu i reklamy ukrytej. Jak skonstruować akcję promocyjną na portalu społecznościowym, dr Zbigniew Okoń (Kancelaria dLK Korus Okoń Radcowie Prawni)
- Organizacja konkursów i loterii jako elementów akcji promocyjnej. Kiedy konkurs staje się loterią w świetle ustawy o grach hazardowych?, mec. Weronika Achramowicz (Kancelaria Baker & McKenzie)
- Sprzedaż biletów przez Internet – zagadnienia prawne, Zygmunt Rajchemba (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów)
- Wykorzystanie narzędzi mobilnych w promocji Kultury, Borys Wróbel (Redmobile)
- Jak korzystać z fotografii i filmów z wizerunkiem osób? Prawo do wizerunku w działalności instytucji Kultury, adw. Marcin Lassota (LL.M., Kancelaria Adwokacka Lassota i Partnerzy)
- Prawa autorskie w działaniach promocyjnych, Piotr Waglowski (Vagla.pl)
Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie: www.cpi.com.pl/patronat/pik/
Seminarium Media elektroniczne w promocji instytucji kultury – problemy prawne i praktyczne
22 listopada 2012 roku
Centrum Promocji Informatyki w Warszawie