22 listopada o godz. 18.00 Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu zaprasza na prezentację Michała Piaseckiego pt. Projektowanie na żądanie. O przemianach, jakim ulega dizajn w czasach masowej personalizacji.
Prezentacja obejmie temat przemian, jakim ulega projektowanie , a co za tym idzie – kultura materialna – w czasach masowej personalizacji, cyfrowej produkcji na żądanie. Przedstawiona przy tym zostanie dziedzina projektowania wspomaganego algorytmem i druku 3D.
Michał Piasecki ukończył Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, Institute of Advanced Architecture of Catalonia w Barcelonie oraz Msc Adaptive Architecture and Computation na Bartlett w Londynie. Jest współzałożycielem Bridge, interdyscyplinarnego studia specjalizującego się w technologii augmented reality oraz masowej personalizacji. Od 2009 r. prowadzi działalność konsultingową w zakresie cyfrowego wspomagania projektowania i wytwarzania. Tworzone przez niego dedykowane algorytmy i parametryczne modele pozwalają na generowanie, zarządzanie i produkcję form o wysokim stopniu złożoności. Michał współpracuje m.in. z: Joris Laarman Lab, 137kilo, NEX Architecture, Super Super i WWAA. Działa w wielu skalach: od niewielkich instalacji, mebli czy obiektów rzeźbiarskich (scenografia festiwalu Przemiany 2011 we współpracy z Super Super) aż po architekturę (model parametryczny elewacji stadionu miejskiego w Katowicach dla PLUS8). Prowadzi warsztaty i seminaria z projektowania wspomaganego algorytmicznie. Mieszka w Warszawie.
Projektowanie na żądanie. O przemianach, jakim ulega dizajn w czasach masowej personalizacji.
Prezentacja związana z wystawą Podstawowe funkcje życiowe
Prowadzenie: Michał Piasecki
22 listopada 2012 r., godz. 18.00
Galeria Miejska Arsenał
Poznań