11 lipca 2009 roku jest ostatnim dniem wrocławskiego festiwalu Brave. Program rozpoczyna się o godzinie 11.30 rytualnym niszczeniem mandali, która przez 8 dni była tworzona w Galerii Design we Wrocławiu przez 14 mnichów z klasztoru Sherab Ling. Z Galerii, wspólnie z tybetańskimi mnichami, uczestnicy przejdą nad Odrę, by zgodnie z tradycją rytuału, wrzucić do wody tworzący mandalę kolorowy piasek.
Na wieczór zaplanowane są trzy koncerty: światowej sławy wirtuoza harfy, a jednocześnie ambasadora organizacji Rokpa International – Andreasa Vollenweidera; dzieci z Nepalu, Ugandy i Polski, które wspólnie zaprezentują projekt, nad którym pracowały w trakcie festiwalu oraz estremadurskiej cyganki – La Kaity z zespołem El Cuadro Flamenco, która wykona elektryzujący pokaz flamenco, sięgającego swymi korzeniami dalekich Indii.
La Kaita – urodzona w 1964 roku Maria de los Angeles Salazar Saavedra dodatkowo określana jest mianem niezwykle emocjonalnej śpiewaczki o surowym głosie i znakomitej interpretatorki estremadurskich stylów flamenco: jaleos i tangos. Jako La Kaita wraz z Alejandro Vega, swoim bratem El Nene, gitarzystą Antonio Silva i tancerzem El Pelegrino, zaczęła od występów na scenach Badajoz, który oprócz andaluzyjskich stolic flamenco – Jerez, Sewilli czy San Fernando – jest domem cygańskich artystów. Pochodząca ze znanej i cenionej za swe muzyczne tradycje romskiej rodziny Porrino, La Kaita zdołała rozsławić badajozkie flamenco również za sprawą pierwszej nagrody w narodowym konkursie Pieśni Estremadury.
Andreas Vollenweider – pomimo, iż kojarzony głównie z harfą, szwajcarski artysta gra na instrumentach dętych, szarpanych i smyczkowych. Podstawą większości kompozycji jest jednak elektroakustyczna harfa, której był twórcą, i której jest wierny od 1975 roku. Dzięki niezwykłym interpretacjom oraz odkrywczemu podejściu do harfy, jego kompozycje stały się objawieniem dla publiczności na całym świecie, dla której muzyka Vollenweidera jest trudno do sklasyfikowania. Łączy się go bowiem z różnymi nurtami – world music, jazzem, czy nawet muzykę poważną. Uznanie dla jego twórczości przypieczętowało wiele nagród – m.in.: Grammy w 1987, czy nagroda World Music Award w roku 1992, ale przede wszystkim o jego sukcesie świadczy fakt, iż sprzedał on w swojej ponad trzydziestoletniej karierze ponad 10 milionów płyt.
Rytualne niszczenie mandali:
11 lipca 2009 roku, o godzinie 11.30
Galeria Design we Wrocławiu
50-067 Wrocław, ul. Świdnicka 2-4
Finał Brave Festival Wszystkie modlitwy świata:
11 lipca 2009 roku, o godzinie 21.00
wspólny występ grup dziecięcych BRAVE Kids
koncert zespołu El Cuadro Flamenco
Wrocławski Teatr Lalek
50-051 Wrocław, Plac Teatralny 4
Koncert Andreasa Vollenweidera:
11 lipca 2009 roku, o godzinie 19.00
Wrocławski Teatr Współczsny im. Edmunda Wiercińskiego (Sala Główna)
50-132 Wrocław , ul. Rzeźnicza 12