21 czerwca przy Bulwarze im. Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu odbędzie się otwarcie 11. edycji Przeglądu Sztuki Survival.
Tegoroczna edycja Survivalu to przede wszystkim Przegląd Sztuki złożony z otwartych wystaw w okolicy Bulwaru im. Xawerego Dunikowskiego, nieprzystosowanych na co dzień do prezentowania sztuki.
W ramach Przeglądu zaprezentowanych zostanie ponad 40 prac, w tym realizacje artystyczne o charakterze site specific i szeroko pojęte interwencje artystów w tkankę miejską. Dodatkowo dwie wybrane przez kuratorów prace zostaną wyeksponowane poza ścisłym obszarem Przeglądu, w malowniczym otoczeniu kąpieliska Morskie Oko i Czarnego Potoku. W tym roku do współpracy zaproszono również niemieckiego partnera: kuratora i organizatorów festiwalu Aquamediale, gdyż większość prac prezentowanych w ramach tego festiwalu odnosi się do wody i związanych z nią fenomenów na poziomie koncepcyjnym i formalnym.
Ponieważ hasło 11. edycji Przeglądu Sztuki Survival to Płyniemy!, wszystkie części wystawienniczego obszaru 11. edycji Survivalu dotyczyć będą wody – a przede wszystkim rzeki i jej związków z miastem. Odniesienia do rzeki i wody będzie można odnaleźć również w pozostałych działaniach tegorocznej edycji.
Wykłady i debaty będą dotyczyć tematów związanych z wodą, do tego część z nich wydarzy się na rzece. Rozmawiać będzie można na ważne tematy, np. podczas dyskusji o powodzi: Czy powódź nas połączyła?. Zastanowimy się, Czy Nadodrze leży nad Odrą?, odbędzie się dyskusja o rzece jako inspiracji dla artystów, ale również podczas przyjemnego rejsu po Odrze będzie można poddać się Tematowi rzece.
Scena dźwiękowa odnosić się będzie także do rzeki. Podczas Survivalu będzie można posłuchać Odry i dowiedzieć się co to jest ekologia dźwiękowa. Zaplanowano również warsztaty z field recordingu i prezentację kompozycji oraz działań dźwiękowych podejmujących dialog z audiosferą wrocławskich wybrzeży Odry.
Kuratorami 11. Przeglądu Sztuki Survival są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk
11. Przegląd Sztuki Survival
Wernisaż: 21 czerwca 2013 roku, godz. 19.00
Przegląd potrwa do 30 czerwca 2013 roku
Bulwar im. Xawerego Dunikowskiego, Wrocław