Od 8 lipca w Galerii Gardzienice w Lublinie w ramach projektu Wschód Kultury będzie można oglądać wystawę pt. Ormiańska Arka. Organizatorem są Warsztaty Kultury.
Ormiańska Arka to dotknięcie niektórych aspektów współczesnej i XX wiecznej panoramy kultury i sztuki ormiańskiej jej historyczno – społecznych uwarunkowaniach. Projekt składa się z cyklu czterech połączonych ze sobą działań przygotowanych wspólnie z Fundacją Kultura Dialogu z Erywania.
Kuratorzy: Sona Harutyunyan, Grzegorz Rzepecki
Waldemar Tatarczuk – urodzony w roku 1964 w Siemiatyczach. Zajmuje się sztuką performance od 1989 roku. W swoich pracach często porusza kwestie historyczne i religijne. Najważniejsze prace: Chleb – Wino – Krew (1990), Kroki (1997), 21 (2001), Pytania (2003). Kuratorem wielu festiwali sztuki performance, założyciel i kurator Ośrodka Sztuki Performance w Lublinie (od 1999), współzałożyciel Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Od 2010 roku pełni funkcję dyrektora Galerii Labirynt.
Narek Avetisyan – urodzony w 1969 roku w Armenii. Ukończył Panos Terlemezian Art College, a następnie studia na Akademii Sztuk Pięknych w Erewaniu (wydział malarstwa). Avetisyan jest jednym z najbardziej wpływowych artystów w postsowieckiej Armenii. Reprezentuje pierwsze pokolenie awangardy artystycznej. Współtworzy grupę Akt działającą w myśl hasła: Nowe Państwo, Nowa Sztuka. Od 2011 roku jest członkiem Unii Artystów Armenii. Mieszka i pracuje w Erewaniu.
Ormiańska Arka
W ramach projektu Wschód Kultury – Inne brzmienia Art’n’Music Festival
Wystawę można oglądać od 8 do 13 lipca 2014 roku
Galeria Gardzienice w Lublinie