Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Filharmonia Bałtycka, Fundacja Barbary Bieleckiej Musica Mundi oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na dwunasty koncert z cyklu: Muzyczne Forum Młodych w dniu 24 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku.
Wystąpią Karolina Piątkowska – Nowicka (skrzypce) i Piotr Nowicki (fortepian).
Karolina Piątkowska-NowickaZ wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. S.Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Henryka Keszkowskiego. Zdobyła wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. K. Pendereckiego w Krakowie, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu, I nagrodę na Spotkaniach Młodych Kameralistów w Gdańsku, jest laureatką Przesłuchań Skrzypków i Altowiolistów w Toruniu. Była dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, a także Prezydenta Miasta Sopotu.
Występuje w kraju i za granicą, grając koncerty solowe i kameralne. Od trzech lat pełni rolę koncertmistrza w Państwowej Orkiestrze Kameralnej „Sinfonia Baltica” w Słupsku. W lutym 2005 r. rozpoczyna studia w Musikhochschule w Lucernie w Szwajcarii w klasie Sebastiana Hamanna.
Piotr Nowicki
Ukończył w 1991r. z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Gdańsku. Studia pianistyczne odbył w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem W. Wiesztordta. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach mistrzowskich w Genewie, Lubece i Dusznikach-Zdroju, które prowadzili wybitni wirtuozi, m.in.: H. Francesch, S. Senkow, I. Lazko, T. Kerner. W 1995 r. rozpoczął pracę w macierzystej uczelni jako akompaniator na wydziale wokalno-aktorskim, a od 1999 r. jest asystentem w klasie prof. K. Pyszkowskiej.
Koncertuje w kraju i za granicą jako kameralista i akompaniator. W 2000 r. otrzymał wyróżnienie za najlepszy akompaniament na Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku. Znaczącą część jego koncertowej działalności zajmują kompozycje młodych polskich twórców. Wraz z zespołem „Kwartludium” wystąpił na wielu festiwalach muzyki współczesnej tj.:Warszawska Jesień, Audio Art, Dni Muzyki Novej. Brał udział w prezentacjach muzyki preparowanej na koncertach monograficznych Johna Cage’a. Współpracował z reżyserem i pieśniarzem Andre Hubner-Ochodlo,występując z recitalami pieśni żydowskich. Nagrywał dla Teatru Starego w Krakowie, Teatru Atelier w Sopocie oraz Radia Gdańsk.
W programie konceru:
C. Debussy – Sonata na skrzypce i fortepian
I – ( – )
II – Intermède
III – Finale
J. Brahms – Sonata G-dur op.78 na fortepian i skrzypce
Vivace ma non troppo
Adagio
Allegro molto moderato
W. Lutosławski – Partita na skrzypce i fortepian
Allegro giusto
Ad libitum
Largo
Ad libitum
Presto
Kolejny koncert 7 lutego br. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej. Wystąpi Maciej Gański (fortepian). Bilety w cenie 5 i 10 zł do nabycia w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w kasach Filharmonii oraz na miejscu na godzinę przed koncertem.
Muzyczne Forum Młodych Gdańsk 2004/2005 powstało w wyniku porozumienia pomiędzy czterema instytucjami: Akademią Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku, Filharmonią Bałtycką, Fundacja Barbary Bieleckiej Musica Mundi oraz Nadbałtyckim Centrum Kultury. Celem projektu jest stworzenie nowego cyklu koncertów. Mają one stać na wysokim poziomie artystycznym i służyć promocji młodych artystów, przede wszystkim z Pomorza, ale także z innych części Polski a nawet z zagranicy. Pomysł powstał z przekonania, że młodym muzykom, nawet doskonałym, ciężko przebić się do szerokiej publiczności, a przede wszystkim zainteresować sobą media. Muzyczne Forum Młodych ma ambicję być dla takich osób „bramą do kariery”. Wykonawcy nie będą otrzymywać honorariów za swoje występy, ale w zamian wszystkie koszty organizacyjne i promocję sfinansują cztery działające w porozumieniu instytucje.