Od 15 grudnia 2009 roku można oglądać w Muzeum w Gliwicach wystawę designu Stół świąteczno – noworoczny zaprezentowaną w formie… zastawionego stołu. Ekspozycja w Dużym Salonie Willi Caro będzie dostępna do 24 stycznia 2010 roku.
Stół świąteczno – noworoczny, który można oglądać w Dużym Salonie Willi Caro, pokazuje piękno designu z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Oprócz bardzo nowoczesnego serwisu porcelanowego do kawy, tzw. garnituru Kula z Ćmielowa z ok. 1930 roku, o śmiałych geometrycznych formach, są również bardziej zachowawcze, przeznaczone dla osób z tzw. klasy średniej, o bardziej tradycyjnych upodobaniach. Łączą one nowe tendencje z dawnymi, już utrwalonymi wzorami. Zostały wyprodukowane także w Ćmielowie oraz w innych wiodących wytwórniach porcelany takich jak Giesche – Czuday w Katowicach, Koenigszelt Jaworzyna Śląska, Tillowitz / Tułowice czy Sorau C&Carstens Porzellanfabrik w Żarach.
Podobnie zostało pokazane reprezentacyjne szkło z dwudziestolecia międzywojennego. Nowoczesnością i elegancją wyróżniają się przedmioty z huty szkła Niemen. Szczególnym przykładem jest misa w bardzo nowatorski, ciekawy technologicznie sposób łącząca, szkło ołowiowe, szlifowane, cięte z mrożonym w jednym przedmiocie, co wymagało wyjątkowych umiejętności warsztatu szklarskiego. Zestawy przystawkowe z Hortensji w Piotrkowie łączą elementy dekoracyjne wzornictwa z nowoczesną linią. Do najdroższych i najbardziej ekskluzywnych należało także czeskie szkło z Harrachova czy produkowane przez firmę Moser w Karlowych Warach. Nowoczesne kieliszki wyróżniają się śmiałą formą i ekspresyjną płaszczyzną koloru, a lampki do wina prezentują wysoką jakość szkła o wypracowanych, nowych formach z bardzo starannym i dyskretnym szlifem. Do bardzo ciekawych w formie należą deserowe łyżeczki szklane czy widelec sałatkowy łączące nowoczesny kształt z wysublimowanym ostrościennym szlifem.