W sobotę 7 stycznia o godzinie 18.00 przed spektaklem "Bułhakow" w foyer Teatru im J. Słowackiego w Krakowie Maciej Wojtyszko spotka się z wielbicielami Jego talentu podpisując swoją książkę „Grzechy starości”. W tym dniu książka będzie do nabycia w Teatrze w promocyjnej cenie oraz z autografem autora.
Reżyser ma w swoim dorobku kilkanaście dramatów, z których siedem ukazało się w tomie „Grzechy starości” (EZOP 2005). Utwory zamieszczone w tym tomie powstawały na przestrzeni dwudziestu kilku lat i każdy z nich posiada swoją odrębną historię. Są to: „Epilog”, „Semiramida”, „Kraina kłamczuchów”, „Grzechy starości”, „Chryje z Polską”, „Żelazna konstrukcja” oraz „Bułhakow”. Bułhakow miał premierę w 2002 roku i nadal znajduje się w repertuarze Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. "Kraina kłamczuchów" miała swoją premierę w grudniu 2005 roku.
Wśród bohaterów dramatów Wojtyszki pojawiają się Petrarca, Boccaccio, Rossini, Baudelaire, Wagner, Mickiewicz, Słowacki, Wyspiański, Piłsudski i Bułhakow.
Maciej Wojtyszko – reżyser teatralny i filmowy, pisarz, autor sztuk. Urodził się 16 kwietnia 1946 w Warszawie. W 1972 ukończył Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych polskich reżyserów, który ma na swoim koncie ponad kilkadziesiąt realizacji, począwszy od teatralnych spektakli wg Thomasa Bernharda,Sławomira Mrożka i Witolda Gombrowicza, poprzez przedstawienia dla dzieci, a skończywszy na telewizyjnym sitcomie Miodowe lata.Wojtyszko jest autorem kilkunastu sztuk teatralnych. Do jego najbardziej znanych dramatów należą: Bambuko (prapremiera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie w reżyserii Zdzisława Wardejna, 1988), Semiramida (prapremiera w Teatrze Współczesnym w Warszawie w reżyserii Erwina Axera, 1996), Wznowienie (prapremiera w Teatrze im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w reżyserii zespołu, 1994), Żelazna konstrukcja (prapremiera w Teatrze Powszechnym w Warszawie w reżyserii Wojtyszki, 1998) oraz Bułhakow (prapremiera w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w reżyserii autora, 2002). Reżyser kilka razy sięgał po teksty Bułhakowa, zrealizował Morfinę (Teatr Polski we Wrocławiu, 1989; Teatr Nowy w Poznaniu, 1993), natomiast dla Teatru TV wyreżyserował Ostatnie dni (1977), Moliera czyli zmowę świętoszków (1981), Powieść teatralną (1987) i przede wszystkim Mistrza i Małgorzatę znany telewizyjny serial zrealizowany w 1988. W Teatrze im. J. Słowackiego powstał "Bułhakow", "Kraina kłamczuchów" Jego autorstwa i reżyserii oraz "Elektra" w Jego przekładzie i opracowaniu literackim.