Od 18 do 21 lutego 2010 roku na targach sztuki 20/21 International Art Fair w Londynie zostanie zaprezentowana organizacja Vernissage Izabelli Kay, promująca w świecie sztukę artystów z Polski i nie tylko. Wśród prac Picassa, Matisa, Miro, Moora i wielu innych wspaniałych artystów Vernissage pokaże tym razem prace Izabelli Kay, Kasi Kifert, Kai Soleckiej, Adama Lacha, Martty Węg, Pawła Pyrza i Andrzeja M. Karwackiego.
Na 20/21 będzie można zobaczyć cykl Izabelli Kay – Affirmative Power Of Love. I w tym przypadku jest to emocjonalna interpretacja rzeczywistości, wyrażana określonym kolorem i różnorodnością jego faktur. Izabella Kay, podobnie jak wielcy koloryści: Richter, Hodgkins, fascynując się kolorem, poszukuje jego nowych znaczeń oraz bada konsekwencje tych nowych rozwiązań.
W stoisku pojawią się również prace innych artystów. Vernissage powstała dziesięć lat temu, aby promować polską sztukę. Poprzez organizowanie corocznie kilku wystaw umożliwia ona artystom kontakty z brytyjskimi i światowymi kolekcjonerami, pomagając stworzyć pomost do kontynuowania kariery i w wielu przypadkach, umożliwiając realizowanie dalszych projektów artystycznych.
Izabella Kay – (ur. 1957) obroniła dyplom w Polsce, w 1981 roku, pisząc pracę Eksport polskiej sztuki. W Londynie uczęszczała do Heatherley School of Art, a przez następne do pracowni polskiej artystki Ewy Gargulińskiej (wykładowca na St. Martins School of Art). Wystawia na arenie międzynarodowej. Wszystkie dotychczasowe prace znajdują się w posiadaniu wielu kolekcjonerów w Wielkiej Brytanii, Polsce, we Włoszech, Niemczech, Francji, Szwajcarii i USA. Ostatnio jej osoba została zaprezentowana przez London Creatives – Polish Roots, Polska Year w Museum of London, październik 2009.
Martta Węg – reprezentowana przez Venrnissage od momentu ukończenia Europejskiej Akademii Sztuk w Wraszawie. Zdobywczyni Pierwszej Edycji Nagrody Vernissage w 2006 roku. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i Muzealnych w Europie I Stanach Zjednoczonych (Museum Pinoteca Communale di Finale Ligure w Ligurii), Włochy.
Adam Lach – obiecujący, młody fotograf, tworzący pod pseudonimem Lunaris, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego prace znajdują się w kolekcjach w Anglii, Stanach Zjednoczonych i Francji.
Kasia Kifert – fotograf i filmowiec, absolwentka Wydziału Animacji Polskiej Szkoły Filmowej w Łodzi. Nagrodzona na świecie za najlepszą fotografię reklamową, 2006/2007.
Paweł Pyrz – fotograf znany z kampanii Arkadius Anarchy, wielokrotnie nagradzany, między innymi przez National Geographic, 2006. Jego komercyjne prace publikowane są przez najlepsze magazyny mody (Vogue).
L.Borgiani i M.Nadini – duet artystyczny fotografika i malarza, wystawiający na arenie międzynarodowej przez ostatnie 4 lata, m. in. w Barcelonie, Madrycie, Abu Dabhi, Chicago, Nowym Yorku, Kolonii, Singapurze, Wenecji i Miami.
Andrzej M. Karwacki – Polski artysta, mieszka w Stanach Zjednoczonych, projektant ogrodów i malarz. Ilustrator, wystawiający od wielu lat we w całych Stanach Zjednoczonych i Europie.
Kaja Solecka – absolwentaka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, archtekt wnętrz i malarka, reprezentowana przez Vernissage od 6 lat. Kolekcjonowana w Austrii, Włoszech, Anglii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Francji.
Katusha Ostroumoff Bull – jedena z najciekawszych rzeźbiarek, pracuje w Londynie, głównie w alabastrze. Absolwenta Heatherley School of Fine Art w Portrecie i Rzeźbie. Kolekcjonowana szeroko na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych (Tom Hanks), Australii, Indiach, Hong Kongu, Macau i Malcie.
Joanna Czajka – (ur. 1984) ukończyła wydział Sztuki Nowych Mediów w Polsko – Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, (krótki film animowany Love Story, pracownia Daniela Szczechury). Obecnie studiuje w Central Saint Martins, w Londynie (Character Animation 3D Postgraduate Course).