Książka Trzy po 33 Jerzego Bralczyka, Andrzeja Markowskiego i Jana Miodka właśnie trafiła do księgarń. 25 października w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie.
Profesorowie z powszechnie znaną lekkością, humorem i oczywiście oczywistą erudycją przeprowadzają nas przez labirynt dawnych i nowych znaczeń, sypiąc przykładami i anegdotami. I tłumaczą, pochylając się z aprobatą, dziwiąc się, prześmiewając, a nawet złoszcząc, choćby na gwiazdy mediów, że lansują odrażające pod każdym względem, także fonetycznym, słowo zajebiście. Trzy po 33 to nie tylko opowieść o słowach i zwrotach, lecz także rzecz o naszej współczesności i życiu w ogóle. Bo, jak powiedział Wittgenstein: „granice mojego języka są granicami mojego świata”.
- Dlaczego mąż, żona czy szef, którzy zatruwają nam życie, są toksyczni, a nie trujący?
- Czy rzeczywiście hejtować jest łatwiej niż nienawidzić?
- Co zrobić z paparazzo i czy kobietę zajmującą się namolnym fotografowaniem nazwalibyśmy paparacką?
- Jak to się stało, że polewka – zupa – zmieniła się w polewkę, którą mamy z kogoś?
- Kiedy facet całe lata funkcjonujący w polszczyźnie jako żartobliwe, ironiczne, lekceważące określenie mężczyzny zaczął faktycznie oznaczać twardziela?
We wtorek 25 października o godzinie 19.00 w siedzibie Wydawnictwa Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie, które poprowadzi Jerzy Sosnowski.
Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek, Trzy po 33
Premiera: 13 października 2016 roku
Wydawnictwo Agora