11 stycznia w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego w Warszawie odbędzie się kolejna debata z cyklu Mieszkania2030. Dyskusje te są przestrzenią do rozmowy na temat tego, jak powinno wyglądać miasto przyjazne dla mieszkańców.
Na kolejnej, trzeciej z cyklu debacie pojawią się tematy związane z suburbanizacją. Czy można ją zatrzymać? Gdzie powinny pojawiać się kolejne osiedla? Czy można zagęszczać miasto tak, żeby zachować wysoką jakość życia? Jak zapewnić dostęp nowych mieszkań do komunikacji publicznej i projektować osiedla, które będą zmniejszały potrzebę wymuszonej mobilności?
W panelu wezmą udział:
- Kazimierz Kirejczyk —REAS
- Robert Buciak – KDS ds. Transportu, Zielone Mazowsze
- Magda Wrzesień – Stowarzyszenie Odblokuj
- Wojciech Kotecki – BBGK Architekci
- Prowadzenie – Joanna Erbel
Głównym punktem spotkania będzie prezentacja Marleny Happach, Architektki Miasta, Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego i Architektury.
Celem nowej polityki mieszkaniowej jest doprowadzenie do powstania szerokiej oferty mieszkaniowej odpowiedniej do potrzeb oraz dochodów wszystkich warszawianek i warszawiaków. Tematem rozmów są mieszkania będące własnością miasta, jak i trendy na rynku komercyjnym. Szczególny nacisk położony jest na takie wyzwania jak: budowanie silnych wspierających się społeczności, starzenie się społeczeństwa oraz zrównoważony rozwój miasta i rewitalizacja. Efektem cyklu debat oraz działań towarzyszących będzie stworzenie ram do programu mieszkaniowego, który zostanie przyjęty przez Radę m.st. Warszawy w 2017 r.
Kolejne debaty:
- Mieszkanie przyjazne dla klimatu – 25 stycznia 2017 roku
- Mieszkać wspólnie – 8 lutego 2017 roku
- Pomóc najsłabszym/Mieszkania chronione – 1 marca 2017 roku
- Mieszkaniowe innowacje – 18 marca 2017 roku
- Czynsze mieszkaniowe – 29 marca 2017 roku
- Niezagospodarowany potencjał mieszkaniowy – 12 kwietnia 2017 roku
Miasto zwarte – zatrzymać suburbanizację
11 stycznia 2017 roku, godz. 17.30
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego
ul. Marszałkowska 77/79
Warszawa