Jan Kucz wystawia swoje rzeźby w Galerii Bielskiej BWA. Wystawa profesora Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, absolwenta bielskiego Liceum Sztuk Plastycznych, prezentuje prace z ostatnich trzydziestu lat.
Autor jest czołowym przedstawicielem tzw. nowego realizmu w rzeźbie polskiej. Wykorzystuje różnorodne techniki i materiały (ceramikę, tkaninę, kamień, papę, asfalt, ziemię, papier), często łącząc je z sobą w zaskakujących zestawieniach.
Na wystawie w Galerii Bielskiej BWA artysta zaprezentuje wybór prac z całego okresu twórczości, począwszy od Głowy ze złotym zębem (1972) i Błazna, przez prace z tkaniny: Pocerowane jabłuszka (1998), Szyjący (2000) i Pragnienie, po najnowsze ogromne “garnitury z papy”: Dwustronnie nieprzemakalny i Nieprzystosowany. Uzupełnieniem będzie Stół ekologiczny (2000), Kamienie wiary (2000) oraz drobne rzeźby ceramiczne (Gary, Poczwarki), a także rysunki satyryczne.
Aneksem do wystawy Jan Kucza będzie prezentacja malarstwa jego żony, Grażyny Gierałtowskiej-Kucz oraz grafiki komputerowej syna Konrada Kucza.
Ponadto Muzeum w Bielsku-Białej w Galerii Jednego Obrazu pokazuje pracę Jana Kucza “Papierowy” 1984 (collage, tektura, płótno) z kolekcji własnej.
Wystawa będzie czynna do 11 listopada.