WY-twórcy to cykl działań twórczych towarzyszących wystawom. Do 25 października nieodpłatnie udostępniamy zestaw towarzyszący ekspozycjom: Hubert Czerepok Początek oraz Valentin Ruhry Eliza, przez artystkę, Ewę Chacianowską.
Odwiedź wystawę Huberta Czerepoka Począteki zwróć uwagę na dwuznaczność przedmiotów przedstawionych przez artystę na filmach. Dokończ przygotowane wcześniej rysunki przedmiotów według własnej wizji, a następnie zobacz, czy ktoś inny zrobił to w podobny sposób do Ciebie, czy może w zupełnie inny. Przyjrzyj się pracom na wystawie Valentina Ruhry’ego Eliza. Stwórz swoje własne dzieło i opowiedz o nim historię – Ewa Chacianowska.
DWUznaczność Czerepoka:
Zadanie ma zainteresować odbiorcę tym, w jaki sposób autor, artysta Hubert Czerepok stara się zwrócić w swoich pracach uwagę na dwuznaczność przedmiotów i nabieranie przez nie nowych znaczeń. Dwuznaczność to zjawisko, które często możemy napotkać w życiu codziennym, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Odbiorca podejmuje próbę określenia znaczenia przedmiotów poprzez dorysowanie własnej ich wizji. Konfrontuje następnie swoją pracę z inną interpretacją przedmiotu, zdając sobie sprawę z tego, jak wiele znaczeń może być przyporządkowanych do tego samego przedmiotu.
Historia wielotematowa Ruhry’ego:
Chodzi o pokazanie, jak artysta łączy wiele tematów w jedną spójną historię. Tłumaczymy odbiorcy terminy: INSTALACJA, RZEŹBA, ARCHITEKTURA, TECHNOLOGIA, SZTUCZNA INTELIGENCJA, INTERNET, ROBOT, PRZESTRZEŃ, CZŁOWIEK, które są punktem odniesienia do wystawy Eliza. Tematy te poddane działaniu odbiorcy stają się nową historią zbudowaną zgodnie z jego wyobraźnią.
Torby „WY-twórców” przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, ale dorosły zwiedzający w pojedynkę czy grupa znajomych także może po nie sięgnąć. Każdy zestaw zawiera kocyk, przybory do rysowania oraz kartki z ćwiczeniami odnoszącymi się do wystawy. Chodzi o to, by rozgościć się wygodnie na ekspozycji i bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających prac.
Ćwiczenia plastyczno-sensoryczne angażują wyobraźnię dziecka i opiekuna, prowokują do rozmowy i twórczego spędzenia czasu, również po powrocie do domu. Dzieci oswajają z dziełami sztuki i przestrzenią galeryjną, dorosłym pozwalają w niestandardowy sposób spojrzeć na eksponowane dzieła.
Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi i wszystkie kreatywne osoby do zabawy w „wy-twórców”. Projekt ma charakter cykliczny, więcej informacji na stronie Galerii Arsenał.
WY-twórcy
Do 25 października 2018 roku
Galeria Arsenał w Białymstoku