29 lipca 2010 r. Komisja Konkursowa wyłoniła osobę, która obejmie stanowisko Zastępcy Dyrektora do spraw Programowych w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Tytuł laureata konkursu przyznano Pani Dobrili Denegri.
Do konkursu zgłosiło się 6 kandydatów. Ze względów formalnych, wynikających z określonych przez Regulamin warunków uczestnictwa w konkursie, 4 osoby zostały zakwalifikowane do wzięcia udziału w dalszej procedurze. Ostatecznie, ze względu na nieobecność jednego z kandydatów, komisja przeprowadziła rozmowy z 3 osobami.
W drodze głosowania, większością głosów wybrano kandydaturę Pani Dobrili Denegri, która spełnia wszystkie kryteria konkursu i której międzynarodowy program zyskał największe uznanie członków Komisji. Toruńskie CSW stało się tym samym pierwszą polską instytucją wystawienniczą, w której stanowisko Dyrektora sprawuje zagraniczny kurator.
Dobrila Denegri, historyk sztuki i niezależny kurator. Mieszka i pracuje w Rzymie oraz Belgradzie. Od 2001 dyrektor artystyczny nKA/ICA, niezależnego stowarzyszenia kulturalnego, które zajmuje się organizacją Real Presence – obecnie największych na Bałkanach warsztatów dla młodych artystów i studentów sztuki. W latach 2002-2008 współpracowała z Muzeum Sztuki Współczesnej w Rzymie (MACRO), gdzie była kuratorem wystaw artystów takich jak m.in.: Michal Rovner & Andreas Gursky, Alfredo Jaar czy Ernesto Neto, a także zorganizowała cykl wykładów zatytułowany Art Highlights (Przegląd najważniejszych wydarzeń artystycznych), w którym uczestniczyło wielu światowej sławy artystów i kuratorów. Od 2007 wykłada historię sztuki współczesnej i mody na Uniwersytecie La Sapienza.
Od 2008 roku jest kuratorką międzynarodowego programu ALI (Arts Learning Institute) w Rzymie, który obejmuje wystawy, warsztaty artystyczne, wykłady oraz prezentacje młodych artystów różnych narodowości związane z tematyką techniki i ekologii. Początki jej działalności kuratorskiej i pisarskiej przypadły na początek lat 90. Odtąd nadzorowała wystawy, organizowała warsztaty artystyczne i cykle wykładów w rozmaitych instytucjach publicznych i prywatnych we Włoszech, w Serbii i w innych krajach. Urodziła się w Belgradzie. Ojciec Ješo Denegri znany teoretyk i krytyk sztuki (również i w Polsce) był wieloletnim kustoszem Muzeum Sztuki Współczesnej w Belgradzie. Ze względu na toczącą się wojnę domową w byłej Jugosławii musiała w 1993 r. emigrować do Włoch.