5 i 6 listopada 2010 roku w Mińsku Mazowieckim odbędzie się druga edycja Przeglądu Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego.
Inicjatorem i organizatorem przeglądu jest Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim, gdzie wychowali się Piotr i jego starszy brat Józef. Wojenne losy rozdzieliły rodzinę Skrzyneckich i ostatecznie Piotr wraz z matką osiadł w Łodzi. Rozpoczął tam studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej, ale szybko przeniósł się do Państwowej Szkoły Instruktorów Teatrów Ochotniczych przy Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Łodzi. Po jej ukończeniu przybył do Krakowa, z którym związał się na resztę życia.
Celem Przeglądu Piosenki Poetyckiej imienia Piotra Skrzyneckiego jest popularyzacja twórców i twórczości Piwnicy pod Baranami, ale nade wszystko kontynuacja mecenackiej działalności mińszczanina P. Skrzyneckiego poprzez umożliwienie młodym twórcom i wykonawcom prezentacji i konfrontacji ich osiągnięć oraz ich dalsza promocja. Ważnym założeniem jest także kształtowanie wrażliwości literackiej i muzycznej oraz popularyzacja piosenki poetyckiej i autorskiej.
Przegląd jest ukoronowaniem wielkiego święta ku czci Piotra Skrzyneckiego i na chwałę jego dzieła Piwnicy pod Baranami. Dzień wcześniej bowiem, 5 listopada 2010 r., zostanie otwarta wystawa zbiorów Hieronima Sieńskiego – pamiątek po Piotrze Skrzyneckim oraz dokumentów dotyczących historii kabaretu. Zostanie również pokazany jeden z dokumentalnych filmów ukazujących codzienne życie Piwnicy i jej artystów.
Przegląd jest nową imprezą, organizowaną jednak z wielką werwą i zapałem przez mińskich przyjaciół Piotra i wiernych wielbicieli piwnicznej twórczości. Plany rozwojowe są bardzo ambitne – organizatorzy chcą, by w przyszłości każdej edycji przeglądu towarzyszyło wydanie płyty laureatów oraz Gwiazdy Wieczoru, a sam przegląd odbywał się w połączeniu z zajęciami warsztatowymi dla wykonawców.
Za wielki zaszczyt organizatorzy poczytują sobie udział w pracach Komisji Artystycznej Panów: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniewa Raja, Jana Poprawy i Roberta Zapory.