• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Muzyka
  • Sztuki wizualne
  • Teatr

Tango d’amore

  • sylwia
  • 2008-06-06

21 czerwca w Ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach wystąpi Artur Gotz w recitalu piosenki aktorskiej i kabaretowej zatytułowanym Tango d’amore. Artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Beata Rusnak – fortepian, Joanna Mizera – Zalejska – altówka, skrzypce, Grzegorz Mazoń – instrumenty perkusyjne.

Tango d’amore, recital Artura Gotza, jest opowieścią o fascynacjach damsko-męskich. Artysta przeprowadza widzów przez całą skalę emocji erotycznych: od nieśmiałych zachwytów i czułości do namiętności i zazdrości. Nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru i dowcipu, który dość często będą pojawiać się podczas tego koncertu przeplatając się z poważnymi i nostalgicznymi tematami.

Repertuar liryczno-żartobliwy jest bardzo różnorodny. Usłyszymy kompozycje Zygmunta Koniecznego, a także utwory m.in. Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Marka Michalaka do przewrotnych tekstów Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, Michała Zabłockiego, Marka Grechuty, Zbigniewa Książka, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji.

09_485 

Artur Gotz – aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie, absolwent PWST we Wrocławiu (2006 r.). Debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Związany również z Teatrem The Imagination w Londynie (od 1998 r.), a także ze Studiem 68 of theatre arts. London w Gdyni pod patronatem Seana Connery (2000-2004).

Śpiewał na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi w reż. Jana Poprawy i Konrada Imieli, grał główną rolę w spektaklu The Fantasticks w reż. Jana Szurmieja. Laureat wielu nagród m.in. Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej. Występował w wielu teatrach w Polsce oraz w Europie (Belgia, Czechy, Francja, Słowacja, Wielka Brytania), a także w USA. Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol – człowiek, który został papieżem (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach.

Poprzedni artykuł
  • Sztuki wizualne

Skarby Chin

  • sylwia
  • 2008-06-05
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Architektura

Projekt Międzymoście

  • sylwia
  • 2008-06-06
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
Wianki – Święto Muzyki 2019 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Koncerty
  • Muzyka

Kolejni artyści w składzie Wianków w Krakowie

  • 2019-05-20
Zbigniew Preisner (źródło: materiały prasowe/Prestige MJM)
Wyświetl artykuł
  • Koncerty
  • Muzyka

Urodziny wybitnego kompozytora. Zbigniew Preisner kończy 64 lata

  • 2019-05-20
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Muzyka
  • Teatr

Tomasz Konieczny w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

  • 2019-05-15
Kiedy Bóg śpi, reż. Till Schauder (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Film
  • Muzyka

Kino, Wawel & rock and roll – Muzyka na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  • 2019-05-15
Plakat 9. edycji festiwalu Musica Electronica Nova (17–25 maja 2019 r.) (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Muzyka

9. edycja festiwalu Musica Electronica Nova

  • 2019-05-15

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.