Od 28 czerwca do 30 sierpnia 2011 roku w Radomiu potrwa trzecią edycję plenerowych pokazów filmowych Kino na Trawie. Organizatorem projektu jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Hasło tegorocznych pokazów to Filmy polskie. Fabuły, dokumenty, animacje. Seanse w każdy wakacyjny wtorek po zachodzie słońca na placu w tymczasowej siedzibie Elektrowni przy ul. Domagalskiego 5.
Kino na Trawie – filmy polskie: fabuły, dokumenty, animacje
28 czerwca, godz. 21.30
ANIMOWANA HISTORIA POLSKI – 2010, animowany, scen. i reż. Tomasz Bagiński (8’)
Syntetyczna opowieść o dziejach naszego narodu stworzona jako klip reklamujący Polskę na wystawie EXPO 2010 w Szanghaju.
MOCNY CZŁOWIEK – 1929, dramat, kryminał, niemy, reż. Henryk Szaro, muz. Maleńczuk, Tuta, Rutkowski Super Trio (78’)
Jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego, znakomita adaptacja powieści Stanisława Przybyszewskiego, w której wzięły udział, oprócz znanych polskich aktorów, gwiazdy europejskiego kina. Film stanowi doskonałe studium artysty, który przegrywa w walce z własnym sumieniem
5 lipca, godz. 21.30
MILION DOLARÓW – 2011, komedia obyczajowa, reż. Janusz Kondratiuk (107’)
Bożena, urzędniczka z wielkiego banku wierzy, że naprawdę żyje tylko ten, kto kupuje. A pieniędzy ciągle brak! Następnym powodem frustracji Bożeny jest jej mąż, Stasinek. I oto pewnego razu trafia jej się szansa życiowa…
12 lipca, godz. 21.30
PROSTO Z NIEBA – 2011, dramat, reż. Piotr Matwiejczyk (90’)
Fabularna opowieść inspirowana autentycznymi wydarzeniami katastrofy pod Smoleńskiem – 10 kwietnia 2010 roku.
19 lipca, godz. 21.30
DLA CIEBIE I OGNIA – 2008, thriller, reż. Mateusz Jemioł, Tomek Zasada (124’)
Historia młodego, ambitnego dziennikarza, pracującego nad tajemniczą sprawą, w którą wplątana jest jego dziewczyna. Prywatne śledztwo doprowadza go do przerażającej prawdy…
26 lipca, godz. 21.30
MADE IN POLAND – 2011, dramat obyczajowy, reż. Przemysław Wojcieszek (90’)
Opowieść o wściekłym na świat ex-ministrancie Bogusiu, który tatuuje sobie na czole “fuck off” i z metalowym prętem rusza wzniecić rewolucję na blokowisku.
2 sierpnia, godz. 21.00
NIERUCHOMY PORUSZYCIEL – 2008, thriller erotyczny, reż. Łukasz Barczyk (93’)
Przestrzenią, w której rodzą się przedstawione w filmie obrazy jest wyobraźnia głównych bohaterów: Mężczyzny – o pseudonimie Generał, dyrektora fabryki i Teresy, jego podwładnej, która wyzwala w Generale najdziksze instynkty, pragnienia, chęć panowania i posiadania jej na własność
9 sierpnia, godz. 20.45
BAD BOYS CELA 425 – 2009, dokument, reż. Janusz Mrozowski (123’)
Bliscy są daleko. Dostęp do telefonu i widzenia są rzadkie. Oddziałowi nie mają czasu. Wychowawcy są przeciążeni pracą. W tej na pozór przepełnionej przestrzeni siedmiu mężczyzn zamkniętych jest w społecznej próżni separacji i odosobnienia.
16 sierpnia, godz. 20.30
NIC OSOBISTEGO – 2009, Holandia, Irlandia, dramat obyczajowy, reż. Urszula Antoniak (85’)
Młoda, zbuntowana Holenderka wędruje przez Irlandię. Cieszy się samotnością, której przybyła szukać w surowym krajobrazie Connemary. On jest mężczyzną w kwiecie wieku, który żyje odludnej wyspie. Łączy ich samotność rozumiana jako wolność.
23 sierpnia, godz. 20.30
DEMAKIJAŻ – 2009, dramat obyczajowy, reż. Maria Sadowska, Dorota Lamparska, Anna Maliszewska (110’)
Trzy filmy wyreżyserowane przez kobiety w ramach projektu 30 minut i ujęte pod wspólnym tytułem.
30 sierpnia, godz. 20.30
ANIMOWANA HISTORIA POLSKI – 2010, animowany, reż. Tomasz Bagiński (8’)
Syntetyczna opowieść o dziejach naszego narodu stworzona jako klip reklamujący Polskę na wystawie EXPO 2010 w Szanghaju.
DOSKONAŁE POPOŁUDNIE – 2005, komedia obyczajowa, reż. Przemysław Wojcieszek (90’)
Mikołaj, jego dziewczyna Anna oraz wspólnik Krzysiek są właścicielami małego wydawnictwa literackiego na przedmieściach Gliwic. Za kilka dni odbędzie się ich ślub…
- Projekcje w każdy wtorek na placu w tymczasowej siedzibie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, ul. Domagalskiego 5.
- Bilety w cenie 5 zł. w sprzedaży pół godziny przed seansem. 28 czerwca wstęp wolny.
- Przed każdym filmem fabularnym dodatki krótkometrażowe ze studia filmowego im. Andrzeja Munka – Debiuty 2009/10, które stanowią integralną całość projekcji.
- Godzina rozpoczęcia seansu jest umowna (zaczynamy, gdy jest ciemno), w razie deszczu seans przełożony na następny dzień.
- Ilość miejsc siedzących ograniczona.
- Na seans nalezy zabrać stołeczki, karimaty i dobrą pogodę.
- •Organizator zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatorów.