24 lipca / 23.30 Boris
Od początku lat 90., tokijskie trio tworzy ścieżkę dźwiękową do nieustannie rozwijających się, zindustrializowanych miast Japonii. Ciągnące się w nieskończoność, metaliczne drony odbijają się echem pośród pustych, wybetonowanych ulic. Rozrywające membrany głośników, noise’owe eskapady wchodzą w dialog z bezdusznym warkotem maszyn. Wspołworzący zespoł Takeshi, Wata i Atsuo nie pozwalają o sobie zapomnieć co rusz wydają kolejne albumy, epki i single. W ich nagrywaniu – na przestrzeni lat – wspierali ich m. in. Merzbow, Ian Astbury czy grupa Sunn0.
25 lipca / 22.00 Susanne Sundfor
25-letnia songwriterka z Oslo zwróciła uwagę zjawiskowym talentem wokalnym i równie nieprzeciętnymi melodiami. Ma klasyczne wykształcenie muzyczne, ale sercem bliżej jej do elektroniczno-rockowych mezaliansów w wydaniu balladowym. Pełne gorzkich słów – flirtujące z jazzem i klasyką – piosenki skandynawskiej pianistki, stanowią skuteczną odtrutkę na łzawość i tandetę przeważającej części muzyki rozrywkowej.
25 lipca / 23.30 Supersilent
Arve Henriksen, Stale Storlokken, Jarle Vespestad i Helge Sten poznali się na scenie. Bez żadnych prób, rozmów i innych, zbędnych formalności zagrali koncert, który zmobilizował ich do kolejnych spotkań. Kierując się zasadami wolnej improwizacji zarejestrowali trzygodzinny materiał, który dał początek ich wspólnemu projektowi, a także eksperymentalnej oficynie Rune Grammofon. Od tamtej pory Norwegowie zgłębiają pogranicza free-jazzu i elektroniki.
26 lipca / 22.00 Metamkine
Francuskie trio improwizuje na żywo i obraz, i muzykę, używając 16-milimetrowych projektorów, analogowych syntezatorów, archaicznych magnetofonów, starych taśm filmowych i równie wiekowych szpul audio. Jerome Noetinger (kompozytor) i Christophe Auger (fotograf) swój ekscentryczny ansambl zakładali dokładnie ćwierć wieku temu. Dzisiaj trio dopełnia specjalista od projektorów, Xavier Querel. Uprawianą przez siebie sztukę Metamkine określają terminem musico-cinematic.
26 lipca / 23.30 Baaba $ . Natalia Przybysz i Małgorzata Sarbak
We Wrocławiu Baaba wykona własną wersję muzyki Krzysztofa Komedy do filmu Nieustraszni Pogromcy Wampirów. W przedsięwzięciu tym będą im towarzyszyć klawesynistka Małgorzata Sarbak oraz Natalia Przybysz, czyli starsza z sióstr Sistars.
27 lipca / 22.00 Biosphere
Artysta znany pod pseudonimem Biosphere od dwóch dekad przysyła nam z północnych rubieży Norwegii dźwięki kojarzące się jednoznacznie z geografią jego rodzinnego regionu. Wyprute z emocji, majestatyczne dostojnością wielkich przestrzeni akordy człapią uparcie poprzez zamieć szumów, szmerów, szeptów oraz innych szeleszczących ulotności skontrowanych głębokim basowym pomrukiem. A przekładając to na konkret: gatunek – ambient, podgatunek – drone.
27 lipca / 23.30 Deathcrush
Załoga: dwie urodziwe Norweżki i jeden urodziwy Norweg. Ekwipunek: gitara, bas, bębny, a wszystkie niemiłosiernie torturowane. Pierwsze single w karierze: Lesson #1 (for Snoop Dogg) oraz Lesson #2. Rozwrzeszczane damskie wokale, noise’owe zgrzyty i nowave’owe plamy dźwięku. Przywodzący na myśl campowe horrory gotycki image i niesamowita energia sceniczna zapewnił im ogromną popularność w Skandynawii.
28 lipca / 22.00 Wilkanoc horyzontalna
Spontanicznej improwizacji muzycznej do rysunków i animacji Mariusz Wilk Wilczyński próbował już m.in. z Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem, Pink Freud czy Małymi Instrumentami. We Wrocławiu sieć dźwiękową do wizji Wilczyńskiego tkać będzie zespół w niepowszednim składzie: Fisz, Emade, DJ Eprom, Mariusz Obijalski (instrumenty klawiszowe), Mateusz Pospieszalski (instrumenty dęte), Michał Sobolewski (gitara), Antoni Gralak (trąbka).
28 lipca / 23.30 Paula i Karol
Spotkali się na imprezie promującej idee fair trade. Potem były koncerty urządzane ad hoc w domach i na ulicy. A teraz Paula Bialska i Karol Strzemieczny mają w CV występy na Open’erze i Off Festivalu, przed zespołem Beirut i przed Belle and Sebastian, a nade wszystko świetny longplay Overshare. Śpiewają zwykłe, akustyczne utwory na gitarę i skrzypce, a mimo to płytę wypuściła jazzująca wytwórnia Lado ABC.
29 lipca / 23.30 Kickbeat Audio Visual Show
Kolektyw Kickbeat to zjednoczone siły didżejskie (gramofony), vidżejskie (projektory i lasery), dęte (trębacz Jan Jiggah Michalec) oraz inżynierskie (mówi się o sześciometrowej instalacji).