Marta Grzesiak z Gimnazjum nr 2 im. Ks. J. Twardowskiego w Goleniowie za pracę Małe, wielkie ofiary (Ewa Grycz-Michalak)
Jan Haryszyn ze Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego w Ustce za pracę Miłość przyszła ze wschodu (Arkadiusz Kubiak)
Daria Janoszek z LO w ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 im. J. Słowackiego w Dębnie za pracę Twarze z przeszłości (Joanna Sołtys)
Przemysław Kalenik z II LO w ZS Zawodowych nr 1 im. A.F. Modrzewskiego we Włodawie za pracę Klisze pamięci – wspomnienia z dzieciństwa Jana Matczuka i Feliksa Łognowicza, mieszkańców powiatu włodawskiego (Mariusz Czuj)
Anna Kanownik z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie za pracę Szkolna fotografia – wojenne losy kolegów, przyjaciół i nauczycieli (Sławomir Bielecki)
Alicja Kawala z Gimnazjum nr 2 im. C.K. Norwida w Bochni za pracę Cierpienie i trudne wybory – poezją życia dzieci tamtych lat (Marta Kukułka)
Justyna Kiełkowicz z VI LO im. A. Mickiewicza w Krakowie za pracę Dramat wojny, czyli zbiór opowieści o tym, jak wybuch wojny zmienił życie zwykłych ludzi (Wojciech Rak)
Marcin Krawiec z ZS nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie za pracę Tragiczne losy dzieci Zamojszczyzny. Życie naznaczone przez wojnę (Agnieszka Manachiewicz)
Oskar Müller z Gimnazjum nr 9 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie za pracę Wiek XXI czasem refleksji nad przyjaźnią polsko – rosyjską (Barbara Piotrowska-Müller – matka)
Aneta Rutkowska z I LO w ZS nr 1 im. Ks. C. Lissowskiego w Rypinie za pracę Nie płacz mamo, wywalczę wolność i wrócę (Sylwia Rutkowska – matka)
Grażyna Świtacz z Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie za pracę Rozdzieleni – Wilno, Syberia, Anders – losy rodzeństwa Sajkowskich w czasie II wojny światowej (bez opiekuna)
Michalina Welebińska z II LO im. M. Kopernika w Lesznie za pracę Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień (Robert Robaczyński)
Diana Wieczorkowska z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 143 im. I.J. Paderewskiego w Warszawie za pracę Mogę wybaczyć, ale nie zapomnę (Agata Morawik)
Aneta Wiśniewska z ZS Katolickich im. Ks. J. Długosza we Włocławku za pracę Dziecko pod obstrzałem… czyli wojenna historia dziewczynki z Kikoła (Ewa Dybał)
Weronika Olga Zielińska z Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Radomiu za pracę Dzieci wojny (Tomasz Kiljańczyk)
Nagrody dla nauczycieli:
Włodzimierz Wawulski z II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim za opiekę nad trzema pracami sześciorga laureatów, w tym nad pracą, która otrzymała I nagrodę zespołową
Nagroda II (1400zł)
Mariola Świąder z Gimnazjum nr 3 im. Por. J. Sarny w Tarnobrzegu za opiekę nad dwiema pracami finałowymi dziewięciu laureatek
Wojciech Rak z VI LO im. A. Mickiewicza w Krakowie za opiekę nad trzema pracami w tym dwiema finałowymi trzech laureatek
Grażyna Szlendak z I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Rykach za opiekę nad dwiema pracami finałowymi siedmiu laureatek
Aleksandra Życzyńska i Katarzyna Bartos z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu za opiekę nad dwiema pracami finałowymi pięciorga laureatów
Zofia Moździerska z LO im. M. Kopernika w ZS w Sokółce za opiekę nad dwiema pracami finałowymi trzech laureatek
Komunikat podpisało Jury Finałowe: Barbara Engelking-Boni, Zbigniew Gluza, Eugeniusz Cezary Król, Andrzej Żbikowski
Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP.
Organizatorzy XV edycji konkursu:
Ośrodek Karta Muzeum II Wojny Światowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Fundacja Batorego