6 maja, Woody Allen na Dramatorium (cześć 2)
Kolejne pięć opowiadań nowojorskiego reżysera przeczytali Lidia Bogaczówna, Barbara Szałapak, Jan Mancewicz i Franciszek Muła. Często, rzecz jasna, z pomocą widzów. Biorąc pod uwagę ilość przybyłych oraz poziom głośności pozytywnych reakcji, można zastanawiać się, czy dwie części to nie za mało.
Najbliższe Dramatorium odbędzie się 1 czerwca o godz. 19.00. Zaprezentowana zostanie twórczość Magdaleny Lange, a odczytywaniu poezji autorki towarzyszyć będzie akompaniament muzyczny. Teksty czytać będą: Agnieszka Bała, Jan Macewicz, Franciszek Muła i Krzysztof Prystupa.
igranie między emocją a promocją jest mi doskonale znane,
opanuję to w przyszłym czasie, bawiąc się przeszłością, mdłością, konieczną bezpłodnością,
ozima, otrę się łokciem o gładką minę, wypał. do twarzy, niech będzie wiele, to mi się marzy.
pustostan.Magdalena Lange
Magdalena Lange – wrocławianka urodzona w Świnoujściu w 1980 roku. Zajmowała się genetyką, studiowała medycynę, jest historykiem sztuki. W 2011 roku Wydawnictwo Miniatura wydało jej debiutancki tomik poezji Wiersze. Książkę dopełniają ilustracje Eugeniusza Geta-Stankiewicza. Jedna z nich znajduje się też na plakacie informującym o Dramatorium zaprojektowanym przez Bolesława Pająka.
Teatr Barakah – założony w 2004 roku przez Anę Nowicką i Monikę Kufel. Działa pod egidą Fundacji Dziesięciu Talentów na Rzecz Teatru Barakah na – jak to określił jeden z krytyków – najmniejszej scenie świata przy Szerokiej 6 na krakowskim Kazimierzu. W prezentowanych sztukach twórcy poszukują odpowiedzi na stawiane przez siebie i rzeczywistość pytania nie uciekając od tych najtrudniejszych, dla innych wstydliwych czy kontrowersyjnych. Poszukiwania nie ograniczają się jedynie do wątków społecznych i filozoficznych – składa się na nie również potrzeba stworzenia kanału komunikacyjnego między ludźmi prowadzącego do dialogu bez względu na międzyludzkie różnice. Są to również poszukiwania artystyczne, czego dowodem jest dzielenie się sztukami autorów w Polsce wcześniej szerzej nieznanych i niewystawianych.
Za swą działalność Teatr Barakah otrzymał wiele nagród, w tym tę najważniejszą – Nagrodę im. Leona Schillera za działalność w sezonie 2011 przyznawaną przez Związek Artystów Scen Polskich.
1 czerwca, godz. 19.00
Teatr Barakah
Szeroka 6
Kraków