Kristín Eiríksdóttir – prozaiczka i poetka. Pierwszy tomik poezji autorki, Kjötbærinn (Mięsne miasto), ukazał się w 2004 roku. W 2010 roku Eiríksdóttir wydała opowiadania Doris deyr (Doris umiera), a w 2012 roku – debiutancką powieść Hvítfeld – fjölskyldusaga (Hvítfeld – historia rodzinna). Utwory Eiríksdóttir tłumaczono na duński, niemiecki i angielski.
Þórarinn Eldjárn – poeta, autor książek dla dzieci i dziewięciu zbiorów opowiadań (m.in. Ofsögum sagt – Wyolbrzymienia; Síðasta rannsóknaræfingin og fleiri harmsögur – Ostatnie sympozjum i inne tragedie; Alltaf sama sagan – Zawsze ta sama historia), powieści (m.in. Brotahöfuð – Niebieska wieża). Tłumacz Szekspira, Lewisa Carrolla, H.C. Andersena, Henrika Ibsena, Erlenda Loego i Roberta Burnsa.
Christine Glinski-Kaufmann – doktor prawa, w latach 2007–2010 studiowała dziennikarstwo we Freien Journalistenschule (FJS) w Berlinie. Od 2009 do 2013 roku uczęszczała na kursy kreatywnego pisania w hamburskiej Schule des Schreibens, którą ukończyła z wyróżnieniem za jedno ze swoich opowiadań. Publikuje między innymi w wydawanej co roku przez Literaturhaus w Liechtensteinie Jahrbuch.
Wioletta Grzegorzewska – autorka książek poetyckich Orinoko, Inne obroty, polsko-angielskiego wyboru poezji Pamięć Smieny / Smena’s memory, a także zapisków z emigracji Notatnik z wyspy (2011) oraz Guguł (2014). Jesienią bieżącego roku ukaże się w Wielkiej Brytanii jej tom poetycki Wzory skończoności i teorie przypadku. Mieszka na wyspie Wight.
Anna Herbut (ur. 1983) – dramaturżka, kuratorka, recenzentka teatralna i filmowa. Krytyczka sztuki. Radykalna bajkopisarka i słowotwórczyni w zakresie copyleftu. Współzałożycielka interdyscyplinarnej formacji artystycznej IP Group. Pisze dla Dwutygodnika, Chimery, Didaskaliów i Notatnika Teatralnego.
Inga Iwasiów – krytyczka literacka, prozaiczka, historyczka i teoretyczka literatury, poetka. Prezeska Polskiego Towarzystwa Autobiograficznego. Wydała m.in. zbiory Miłość i 39/41; opowiadania Smaki i dotyki oraz powieści Bambino, Ku słońcu, Na krótko, Umarł mi. Notatnik żałoby.
Marta Jordan – tłumaczka języka hiszpańskiego, między innymi zbioru Niespodziewane stronice, sztuki Żadnych przesyłek do Pehuajó Julio Cortázara, opowiadań oraz biografii tego autora, a także książek Isabel Allende.
Han Kang – koreańska prozaiczka i poetka. Autorka m.in. zbiorów Yeosu i Owoce mojej kobiety, powieści Czarny jeleń, Twoja zimna dłoń, Walka o oddech i Lekcje greckiego. W 2007 roku opublikowano Wegetariankę, która ukazała się w Polsce na początku 2014 roku. Pisarka otrzymała 25. Koreańską Nagrodę za Powieść za Baby Buddha. Uczy kreatywnego pisania w Seulskim Instytucie Sztuk.
Szymon Kloska – redaktor Instytutu Książki, współprowadzący program telewizyjny WOK. Wszystko o kulturze, autor radiowych audycji kulturalnych i współautor książkowego bloga Poczytane.
Agnieszka Kłos – autorka opowiadań i instalacji dźwiękowych. Zajmuje się literaturą, nagrywaniem i produkcją przestrzeni dźwiękowych, badaniem pamięci i historii, analizą narracyjną opowiadań i snów oraz ich związkami ze światem cyfrowym. Fotografka, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA), wykładowczyni na ASP we Wrocławiu, redaktorka magazynu artystycznego Rita Baum.
Adam Kruk – krytyk filmowy, filmoznawca, publicysta. Zajmuje się współczesnymi zagadnieniami kultury wizualnej, historią kina polskiego i włoskiego, popkulturą. Współpracuje m.in. z Kinem, Ekranami, Dwutygodnikiem i Filmwebem. Wykłada m.in. w Akademii Filmowej, Akademii Polskiego Filmu i w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka (2012).
Anna Marchewka – literaturoznawczyni, krytyczka literacka. Publikowała w m.in. Lampie, Zadrze, Tygodniku Powszechnym, Chimerze, współprowadziła programy literackie w TVP Kultura i Radiu Kraków.
Dorota Masłowska – autorka sfilmowanej powieści Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną. Laureatka Nike 2006 za powieść Paw królowej. W tym samym roku ukazał się dramat Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku, w 2008 – Między nami dobrze jest, a w 2012 roku powieść Kochanie, zabiłam nasze koty. W 2014 roku Masłowska wydała z zespołem Mister D. swój pierwszy album muzyczny Społeczeństwo jest niemiłe.
Marta Mizuro – krytyczka, dziennikarka. Regularnie publikuje recenzje m.in. w FA-arcie, Nowych Książkach, na Onet.pl, Empik.com oraz w Literze, gdzie opiekuje się prozą. Od 2004 roku pracuje w miesięczniku Odra i prowadzi rubrykę książkową w Zwierciadle. Autorka kryminału Kogo kocham, kogo lubię i powieści Cicha przystań. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania na MFO.
Marcin Oleś – polski kontrabasista, jazzman i kompozytor. Współpracuje z muzykami z całego świata i z czołówką polskiego jazzu. Zaliczany do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej, co zostało dostrzeżone i wysoko ocenione zarówno przez publiczność, jak i niezależną krytykę. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, mogący pochwalić się bardzo bogatą dyskografią, ostatnio obejmującą również motywy sefardyjskie.
Paweł Palcat – aktor legnickiego Teatru Modrzejewskiej od 2005 roku. W 2014 roku laureat Bomby sezonu za rolę Henryka w spektaklu Człowiek na moście. Za spektakl Roxxy 2 Hot otrzymał nagrodę na 39. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu (2010). W 2013 roku w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym wyreżyserował własną adaptację Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Swietłany Aleksiejewicz.
Piotr Paziński – redaktor naczelny Midrasza, członek redakcji wydawnictwa Austeria. Pisze, tłumaczy, zajmuje się filozofią judaizmu i tematem żydowskim w literaturze. Ogłosił dwa tomy własnej prozy: Pensjonat (Europejska Nagroda Literacka 2012) i Ptasie ulice (2013).
Jan Pelczar – dziennikarz filmowy, autor Strefy Kina w Radiu RAM i bloga Klaps – magazyn filmowy. Wykłada dla młodzieży w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, współpracuje ze Stopklatką, publikował w wielu dziennikach, tygodnikach i magazynach. Na co dzień pracuje we Wrocławiu i Warszawie jako autor programów, prezenter i wydawca serwisów informacyjnych w Radiu RAM oraz redaktor w Przeglądzie Sportowym.
Magda Piekarska – wrocławska dziennikarka współpracująca m.in. z Gazetą Wyborczą. Koordynator działań Pracowni Opowieści (2013). Pisze o teatrze, filmie, sztuce i literaturze.