Agnieszka Majchrzyk, wiolonczelistka / nauczycielka gry na wiolonczeli
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, koncertująca w Polsce i poza jej granicami. Brała udział w licznych kursach solistycznych i orkiestrowych, m.in. w: Międzynarodowych Kursach Interpretacji Solowej w Łańcucie, Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie, Letniej Akademii Muzycznej w Żaganiu, Międzynarodowym Kursie Orkiestrowym w Montbrison (Francja), European Philharmonic Orchestra w Mondsee (Austria) oraz Internationale Bachakademie (Kraków, Stuttgart). Współpracuje z Operą Śląską̨, Teatrem Ludowym w Krakowie, Orkiestrą Kameralną Zagłębia Dąbrowskiego oraz Zagłębiowską Sceną Muzyczną w Dąbrowie Górniczej.
Marta Rychlik, skrzypaczka / nauczycielka gry na skrzypcach
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w wielu mistrzowskich kursach orkiestrowych w Polsce i poza jej granicami (m. in. Europera w Niemczech i Junge Osterreichische Filharmonie w Austrii). Wykonuje muzykę orkiestrową i kameralną, współpracując z takimi zespołami, jak: Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie, Filharmonia Krakowska, Capella Cracoviensis, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Forum Sinfonia, kwartet smyczkowy La Passione, a także Teatr Muzyczny w Gliwicach.
Anna Szwajgier, kompozytorka / kuratorka
Autorka muzyki do filmów animowanych, wideo oraz instalacji dźwiękowych; kuratorka wydarzeń muzyczno-wizualnych. Absolwentka teorii muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie oraz kompozycji i sztuki dźwiękowej Oxford Brookes University. Na stałe współpracuje z Grzegorzem i Alicją Bilińskimi, tworząc muzykę do serii animacji komputerowych. Wraz z Zorką Wollny współtworzy performanse akustyczne oparte na subtelnych dźwiękach szmerowych.
Karolina Szymbara, skrzypaczka
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Koncertowała i koncertuje na renomowanych festiwalach muzycznych i w największych salach koncertowych świata. Założycielka i prymariuszka Podhalańskiego Kwartetu Smyczkowego, Podhalańskiego Tria Fortepianowego, Cztery Czwarte Kwartet i Pan Ton Trio; współzałożycielka Mozart Quartett Wien; solistka Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej. Współpracuje z wieloma instytucjami, m. in. z: Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w Krakowie, ARA ENSEMBLE, Volksoper w Wiedniu, Münchner Symphoniker, Münchner Kammerphilharmonie, Symphonie Orchester der Wiener Volksoper oraz Immling Chamber Orchestra w Monachium. Brała udział w festiwalach i nagraniach z Mozart Quartett Wien i Wiener Kammerphilharmonie.
Natalia Wilk, tancerka-freelancerka / krytyczka tańca
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu) oraz Uniwersytetu Śląskiego (politologia); stażystka w San Diego State University w Californii (krytyka tańca); uczestniczka wielu kursów mistrzowskich (m. in. z Les Ballets C de la B, Davidem Zabrano, Anną Van den Broek). Pracowała z: Isabelle Schad w Collective Jumps, Koenem Augustijnem w Dance Moves Cities, Cosminem Manolescu przy Fragile (w ramach rezydencji: E-motional, re:thinking dance), Pawłem Passinim i Robertem Haydenem w Dynamice Metamorfozy oraz Robertem Talarczykiem w spektaklu Open Chopin. Stypendystka programu Alternatywna Akademia Tańca (2014), Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury (2013) oraz programu Rezydencja/Premiera (2012), w ramach którego stworzyła solo Pacierz pokrętny pod artystyczną opieką Pii Meuthen (Panama Pictures Dance Theatre).
Program Polifonie | Spektakl Stille
6 grudnia 2014 roku, godz. 19.00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
Kraków