Maja Koman
9 czerwca, godz. 22.00, Wirydarz CK
Wstęp wolny
Maja Koman to znana z bezkompromisowości i oryginalności kompozytorka, wokalistka i artystka multimedialna, okrzyknięta przez fanów kobietą o stu twarzach. Artystycznie rozwijała się w różnych dziedzinach, tj.: taniec, fotografia, malarstwo, a nawet charakteryzacja, którą przez chwilę studiowała. Dzięki temu swobodnie łączy te dziedziny, a różnorodne umiejętności wykorzystuje do realizowania swoich pomysłów. Jej debiutancka płyta ukazała się w 2014 r. i została nominowana do Fryderyków 2015 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Na płycie usłyszeliśmy utwory polskie, francuskie i angielskie. Singiel promujący płytę Babcia mówi dotarł do 3. miejsca Listy Przebojów z Charakterem, emitowanej przez Polskie Radio RDC. Charakterystyczne dla artystki jest akustyczne granie z ukulele w towarzystwie kontrabasu i skrzypiec. W czerwcu 2016 roku ukazał się singiel Jestem zapowiadający drugą płytę artystki Na Supełek, której premiera odbyła się w październiku 2016 roku.
Dzień III
Śpij, kochana, Teatr Dimmi
10 czerwca 2017, godz. 15.00. Sala Czarna
Reżyseria: Dominik Gostomski
Występują: Anna Gabrysz, Anna-Maria Sieklucka, Maja Bartlewska, Hubert Waljewski, Dominik Gostomski
Muzyka na żywo: Pierwiastek z Trzech
Opowieść – to idealne określenie dla tego muzycznego spektaklu. Opowieść, która może wzruszyć odbiorcę w każdym wieku. Starsi będą mieli okazję na refleksję, dzieci natomiast zobaczą na scenie magię i sposób, w jaki działa współczesny teatr lalek.
Historia małej majowej muszki, która ma przed sobą tylko jeden dzień życia na ziemi, potrafi wzruszyć – przekonają się o tym dwaj przyjaciele, którym się wydaje, że jest im w życiu bardzo źle. Poznając tego sympatycznego owada, zostaną postawieni przed trudnym zadaniem – przeżycia wraz z nią całego życia w jeden dzień.
Teresa Drozda, Polskie ślady w czeskiej piosence
10 czerwca, godz. 16.30, Sala Kinowa CK
Wstęp wolny
Teresa Drozda, prócz polskiej piosenki literackiej, interesuje się również piosenką czeską. Zaczęło się wiele lat temu od Jaromira Nohavicy, dziś dziennikarka jako pierwsza w Polsce ma czeskie nowości płytowe, często jeździ do Czech, nagrywając wywiady z tamtejszymi artystami – piosenkarzami, filmowcami, aktorami, pisarzami. Swoimi fascynacjami, jak również płytami i rzeczonymi wywiadami, dzieli się z Arturem Andrusem i Markiem Niedźwieckim (radiowa Trójka).
Podczas gawędy Polskie ślady w czeskiej piosence dowiemy się m.in.: jak brzmią po czesku Karuzela z madonnami, Małgośka czy słynna kołysanka Na Wojtusia? Jak po polsku śpiewają Karel Kryl i Raduza? I jak to możliwe, że czeski zespół Tara Fuki od 17 lat śpiewa tylko polskie piosenki? Do tego Teresa Drozda dołączy oryginalne piosenki czeskich artystów napisane po polsku (lub prawie po polsku)… nagrania nowiutkie i nieco starsze oraz garść opowieści i anegdot.
Broadway Exclusive, Teatr Rampa
10 czerwca, godz. 18.00, Sala Widowiskowa CK
Soliści: Jakub Wocial, Natalia Piotrowska, Paulina Janczak, Basia Gąsienica-Giewont, Maciej Pawlak
Tancerze: Santiago Bello, Ewelina Kruk, Patryk Gladyś, Natalia Kielan
Zespół muzyczny: I skrzypce – Paulina Mastyło; II skrzypce – Justyna Milkiewicz; Altówka – Agnieszka Zagroba-Klahs; Kierownictwo muzyczne, wiolonczela – Jan Stokłosa; Kontrabas, bas – Maciej Szczyciński; Instrumenty perkusyjne – Błażej Gawliński.
Broadway Exclusive to wyjątkowe wydarzenie, które w doskonały sposób łączy muzykę i taniec. Składa się na nie klasyka amerykańskiego teatru muzycznego (Porgy & Bess, West Side Story, Nędznicy, Miss Saigon, Upiór w Operze, Jesus Christ Superstar), utwory z najnowszych spektakli, które już chwilę po premierach uzyskały status kultowych (Charlie i fabryka czekolady, Once, If/Then, Love Never Dies) czy światowe hity muzyki filmowej (Skyfall, Titanic, Frozen) – to tylko niektóre tytuły, które błyszczą podczas dwugodzinnej gali poświęconej gatunkowi.
Wszystkie utwory połączone są choreografią Santiago Bello Labradora, w doskonały sposób oddając klimat klasycznego broadwayowskiego teatru muzycznego, gdzie ciało i ruch w połączeniu ze zjawiskowym światłem (Tomasz Filipiak) tworzą jedną całość. Układy choreograficzne powstały na bazie dwóch stylów – Broadway oraz Contemporary.
Broadway Exclusive to klasyka gatunku. Utwory Leonarda Bernsteina, George’a Gershwina, Andrew Lloyda Webbera czy Toma Kitta zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach. Wszystko to dzięki współpracy z Janem Stokłosą, który ze szczególną starannością i precyzją napisał nowe formy, wydobywając przy tym wszystko to, co daje widzom szansę rozpoznania przebojów.
Joanna Lewandowska, Mężczyźni mojego życia – Marek G. z Krakowa
10 czerwca, godz. 20.00, Wirydarz CK
Wstęp wolny
Joanna Lewandowska to artystka utalentowana i wszechstronna. Choć niektórzy nazywają ją wokalistką nurtu tzw. poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, wymyka się wszelkim klasyfikacjom i ograniczeniom. Odnajduje się w rocku, bluesie, jazzie. Niezwykła muzykalność i ekspresja głosu sprawiają, że porywa słuchacza w podróż do niezwykłego świata. Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów piosenki, a także odtwórczynią pierwszoplanowych ról w wielu spektaklach muzycznych, m.in.: Sztukmistrz z Lublina (J. Szurmiej), Brat naszego Boga (P. Aigner), Tuwim dla dorosłych (J. Satanowski).
Joanna Lewandowska opowieść o „mężczyznach swojego życia” rozpoczyna od tego najbliższego jej sercu – od Marka Grechuty. Oddając hołd wielkiemu twórcy polskiej kultury przypomina, że dzięki swoim niezwykłym tekstom stał się on po trosze „mężczyzną życia” każdego z nas. Podczas koncertu na festiwalu Dźwięki Słów usłyszymy jego najbardziej znane utwory: Świecie nasz, Ocalić od zapomnienia, Pomarańcze i mandarynki, Jak obłok, a także te mniej znane: Kraków, Miłość, czy stworzony z myślą o najmłodszych – Śpij, bajki śnij.