Od 9 lipca w Galerii Jabłkowskich w Warszawie można oglądać wystawę Tomasza Mościckiego Moje miasto. Wystawa organizowana jest w ramach Warszawskiego Lata Fotografii i potrwa do 27 lipca.
Tomasz Mościcki – krytyk teatralny, dziennikarz, artysta fotografik. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Publikuje regularnie w codziennej prasie i pismach specjalistycznych. Jest recenzentem teatralnym Dziennika oraz publicystą miesięcznika ODRA. Od 1990 roku związany jest również z Polskim Radiem – pracuje jako dziennikarz prestiżowego Programu II. Pracuje obecnie nad monografią słynnego międzywojennego teatrzyku Qui Pro Quo, która ukaże się jesienią tego roku.
Fotografią zajmuje się od 1980 roku, jego specjalnością jest krajobraz rejestrowany w technice czarno-białej, a także przetwarzanie klasycznej fotografii monochromatycznej w rzadko już dziś spotykanych technikach szlachetnych. W swojej pracy wykorzystuje tradycyjne techniki czarno-białe, elektroniczną obróbkę obrazu, a także stosowaną na przełomie XIX i XX wieku technikę gumy dwu-chromianowej, nadającą fotografiom niepowtarzalny wygląd, czyniącą z nich jednostkowe, niemożliwe do powtórzenia dzieło sztuki.
Tomasz Mościcki wystawiał swoje prace w galeriach w Polsce (Warszawa, Kraków, Zamość, Zielona Góra), a także poza granicami kraju: w USA, Wielkiej Brytanii, w Holandii i na Cyprze. W roku 2000 przygotował wystawę poświęconą Grabarce, najważniejszemu sanktuarium polskiego prawosławia. Wystawa ta jest fragmentem zamierzonego na kilka lat projektu udokumentowania wschodniej ściany Polski. Fotografie te były również prezentowane w listopadzie 2000 roku w Hiszpanii oraz w grudniu 2001 w Nikozji.
W styczniu 2001 roku Tomasz Mościcki przygotował w Starej Galerii ZPAF wystawę poświęcona Cyprowi. We wrześniu 2002 roku w tym samym miejscu zaprezentował wystawę poświęcona budowie świeżo wówczas wzniesionego i otwartego dla ruchu Mostu Siekierkowskiego. W październiku 2007 roku zaprezentował wystawę poświęconą Świętej Górze Athos.