• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Fotografia

David Burke i Robert Alda

  • joanna2
  • 2008-09-18

26 września 2008 r. o godzinie 18.00 we wrocławskiej Galerii Entropia odbędzie się wernisaż wystaw: David Burke Na krawędzi nocy, Robert Alda Obrazy zmiany. Robert Alda poprzez swoje fotografie tworzy osobisty dziennik dokumentujący artystę i jego otoczenie w stanie permanentnych zmian. Tytuł Obrazy zmiany sugeruje tło projektu: ciągle zmiany w życiu artysty; obawy przed starzeniem się, kryzys wieku średniego. Artysta rejestruje ważne życiowe wydarzenia jak ślub, 40 urodziny czy wizyta w Hong Kongu itp. Fotografie zostały zrobione w wielu krajach na 3 kontynentach. Noszą one znamiona aranżacji i snapshotu. Nie są jednak żadnym z nich; Robert Alda łączy te dwa elementy w całość, nadając im aurę zamrożenia w czasie lub chwili przeżywanej w zwolnionym tempie zmian.

Fot. Robert Alda.

Robert Alda (alias Robert Sot) studiował malarstwo na warszawskiej ASP w latach 1979-1984 gdzie po raz pierwszy zetknął się ze sztuką multimedialną i performancem. Po zakończeniu studiów w 1984 roku opuścił Polskę i wyjechał do Bergen (Norwegia), gdzie mieszka i pracuje do dziś. Zajmuje się fotografią, malarstwem, performancem, multimediami, instalacją i rysunkiem. Uczestniczył w ponad 100 projektach artystycznych i wystawach, prezentując swe prace m. in. w Instytucie Sztuki Nowoczesnej (ICA) w Londynie, Muzeum Maxa Ernsta (Mucsarnok) w Budapeszcie, Domu Nordyckim (Nordic House) w Reykjaviku czy w The Fringe Club w Hong Kongu.

Fot. Burke David.
Fot. David Burke.

David Burke urodzony w USA, publicysta i fotograf żyjący w Norwegii od 1990 roku. Prezentowane fotografie są wyborem spośród tych jakie były zrobione przez okres wielu lat, opowiadają o postrzeganiu świata w kolorze. Są fascynacją kolorem sztucznego światła na tle nadchodzącego zmierzchu. Światło nasyca i czyni świat bardziej intensywnym i świetlistym. Fotografie artysty są podróżnym zapisem miejsc, idei i chwilowych prawd widzialnego świata, są kolorem chwili.

Wystawa czynna do 17.10.
Galeria Entropia ul. Rzeźnicza 4 50-129 Wrocław

Tags
  • David Burke
  • Galeria Entropia we Wrocławiu
  • Robert Alda
  • Wrocław
Poprzedni artykuł
  • Film

I Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych Galicja 2008

  • joanna2
  • 2008-09-18
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Literatura

Spotkanie z Olgierdem Budrewiczem

  • joanna2
  • 2008-09-18
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Wystawa fotografii Mateusza Kowalika: Do raju jeszcze daleko (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Wystawy

Do raju jeszcze daleko – wystawa fotografii Mateusza Kowalika

  • 2019-05-20
Plakat wystawy Fotografia czy antyfotografia? Zdzisław Beksiński, Jerzy Lewczyński, Bronisław Schlabs – 60-lecie Pokazu zamkniętego (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Publikacje
  • Wystawy

Fotografia czy antyfotografia?

  • 2019-05-02
Autor nieznany, Dzieci, Japonia, ok. 1880 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Wystawy

Chmura – wystawa prac z kolekcji Wojciecha Nowickiego

  • 2019-04-24
fot. Szymon Brodziak, nagrodzone zdjęcie w Konkursie Fotograficznym One Eyeland (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Konkursy i nagrody

Szymon Brodziak najlepszym twórcą fotografii czarno-białej

  • 2019-04-18
Gabriel Orłowski – Czarna magia (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Wystawy

Gabriel Orłowski – Czarna magia

  • 2019-04-10
Zbigniew Libera, Dialog| Kultura zaangażowana przed i po roku 1989, fot. Witek Orski (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Literatura
  • Wystawy

Dialog | Kultura zaangażowana przed i po roku 1989

  • 2019-04-08
Tomasz Sikora, Tribute to colours 02 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Wystawy

Tomasz Sikora – Tribute to colours

  • 2019-04-05
Wystawa Polska na eksport, Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Literatura
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Polska na eksport w Zachęcie

  • 2019-04-03

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.