• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Literatura

Warsztaty reporterskie w Dworku Białoprądnickim

  • justyna
  • 2009-01-09

15 i 16 stycznia 2009 roku o godzinie 10.00 w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie rozpoczną się warsztaty reporterskie z Krystyną Kurczab-Redlich pod tytułem Zamienić słowo na obraz.

Dobry reportaż jest jak magiczne, oszlifowane szkiełko, przez które świat zaczyna wyglądać odrobinę inaczej. Dotychczas niedostrzegane problemy nagle wyostrzają się, czasem zaczynają wręcz koleć w oczy. Pytanie brzmi, jak dobrać ten specyficzny rodzaj soczewki, by odbiorca zobaczył dokładnie to samo co pokazać chciał autor, a nie jedynie rozmazane zarysy idei? Warsztaty uczyć będą sztuki opisywania rzeczywistości w taki sposób, żeby rzeczy ważne stawały się jeszcze ważniejsze.

Mistrzyni gatunku, Krystyna Kurczab-Redlich opowie nie tylko o tym, w jaki sposób patrzeć, żeby zauważać dotąd niedostrzegalne, ale też jak pokazywać, szlifować soczewki noszone przez innych ludzi w okularach życia.

Krystyna Kurczab-Redlich – dziennikarka, z wykształcenia prawnik. Wieloletnia korespondentka z Moskwy, współpracowała z licznymi czasopismami, ale z żadnym nie była związana pracą etatową. Pisała m.in. do Przekroju, Polityki, Newsweeka, a od 1997 roku współpracowała z TV Polsat.

Autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii, w których przedstawiła wstrząsające przypadki łamania praw człowieka przez wojsko rosyjskie. W 2000 roku wydała książkę Pandrioszka, w której zawarła obraz codziennego życia we współczesnej Rosji (książka wznowiona w 2008 roku). W roku 2007 opublikowała książkę Głową o mur Kremla, w której bardzo szczegółowo opisała wydarzenia w Rosji od końca lat 80. XX wieku do dzisiaj. Za tę książkę otrzymała nagrodę wydawców Książka Jesieni 2007, a także Nagrodę Znaku i Hestii im. Księdza Józefa Tischnera w kategorii zaangażowanej publicystyki (2008). Została uhonorowana jednym z najważniejszych laurów dziennikarskich dla korespondenta zagranicznego: Nagrodą im. Karola Dziewanowskiego oraz Nagrodą im. Melchiora Wańkowicza za publikacje i reportaże z Czeczenii. W 2005 roku czeczeńska organizacja Echo Wojny wraz z Amnesty International i Helsińską Fundacją Praw Człowieka zgłosiły jej kandydaturę do Pokojowej Nagrody Nobla.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, Kraków

Tags
  • Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie
  • Kraków
  • Krystyna Kurczab Redlich
Poprzedni artykuł
  • Design
  • Film
  • Fotografia
  • Sztuki wizualne

Ukryte – odsłona druga

  • redaktor3
  • 2009-01-09
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Fotografia

Beyond History. 1998-2006

  • redaktor3
  • 2009-01-09
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Silesius 2019, fot. Rafał Komorowski/Wrocławski Dom Literatury (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Znamy laureatów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2019

  • 2019-05-18
Kostka Literacka, fot. Wojtek Rojek (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Nominacje do XIV Nagrody Literackiej Gdynia

  • 2019-05-16
Agi Miszol, Międzynarodowa Nagroda Literacka im. Z. Herberta 2019 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Agi Miszol odebrała Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta

  • 2019-05-16
Wiesław banach: Beksiński. Rysunek, Wydawnictwo BOSZ (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Literatura
  • Nowości wydawnicze

Beksiński. Rysunek

  • 2019-05-13
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Literatura
  • Teatr

X Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

  • 2019-05-06
Wiesław Myśliwski, fot. Michał Gąciarz (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Poznańska Nagroda Literacka 2019

  • 2019-04-24
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

VII edycja Nagrody im. Wisławy Szymborskiej – nominacje

  • 2019-04-17
Zbigniew Libera, Dialog| Kultura zaangażowana przed i po roku 1989, fot. Witek Orski (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Literatura
  • Wystawy

Dialog | Kultura zaangażowana przed i po roku 1989

  • 2019-04-08

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.