• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Sztuki wizualne

The end of remake: Tropolicalia

  • ola
  • 2009-05-05

7 maja 2009 roku o godzinie 19.00 odbędzie się otwarcie wystawy Christopha Draegera The end of remake: Tropolicalia. Tytuł wystawy Tropolicalia przywołuje krótkotrwały brazylijski ruch znany jako Tropicália, łączący muzykę, performance, sztuki wizualne i film, który zakończył się po roku aktywności aresztowaniem głównych protagonistów.

"Tropolicalia", Christoph Draeger
"Tropolicalia", Christoph Draeger

Tematem trylogii Christopha Draegera The End of Remake jest burzliwy okres lat sześćdziesiątych: filmy My Generation (2007), Blow Up, Stroll On (2006) oraz Hippie Film (2007) oparte zostały na wybranych momentach historii, symbolizujących rozwój i upadek epoki Dzieci Kwiatów. Artysta dokonał ich ironicznej symulacji, aktywnie uczestnicząc w wydarzeniach, których nie dane mu było przeżyć w czasie ich rzeczywistego trwania.

Część pierwsza trylogii My Generation (This is where it all ends) to wideo-performance wykonany w Muzeum Sztuki Współczesnej w Lyonie, pięciominutowy remake typowego autodestrukcujnego finału występu brytyjskiego zespołu The Who. Druga część, Stroll On, Blow Up, to dokładny remake sceny szalonego koncertu rockowego z Powiększenia Michelangelo Antonioniego, w której zespół The Yardbirds gra piosenkę Stroll On, zrealizowany podczas rezydencji artysty w Springhill Institute for Contemporary Art w Birmingham we wrześniu 2006.

Hippie Film, najdłuższa i najbardziej złożona część trylogii, wyprodukowana w trakcie pobytu twórczego artysty w CSW w lecie 2007 na taśmach HD i Super-8, jest romantycznym dokumentem hipisowskiego ruchu o nazwie Tropolicalia, powołanego wówczas przez Draegera w Warszawie. Ironiczny remake psychodelicznej rewolucji Summer of Love angażował uczestników w różnym wieku, pochodzących z różnych sfer, w serię dokumentowanych filmowo przedsięwzięć, luźno nawiązujących do wydarzeń sprzed czterdziestu lat. Wśród nich znalazły się otwarcie psychodelicznego klubu (The Egg), festiwal w parku przywołujący Woodstock czy Monterey (Open Egg) oraz pokojowa demonstracja w centrum Warszawy.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa

Tags
  • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
  • Christoph Draeger
  • Warszawa
Poprzedni artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Teatr

Wernisaż twóczości Tadeusza Kantora – Niech sczezną artyści

  • katarzyna
  • 2009-05-05
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Film
  • Literatura

Hańba w NoveKino Praha. Pokaz przedpremierowy

  • ola
  • 2009-05-05
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07
Lech Kunka (1920-1978), Nike, 1953, tempera/papier, 125 x 99 cm (źródło: Dom Aukcyjny Artissima – materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

St-53. Artyści kręgu awangardy

  • 2019-05-07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.