• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Design
  • Sztuki wizualne

Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2009

  • joanna2
  • 2009-08-17

16 września 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie odbędzie się uroczyste otwarcie Głównej Wystawy Konkursowej Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2009. Zarówno jury selekcji, jak też jury nagród w świetnym składzie zakończyły swoją działalność. Jednak wyniki jury poznamy dopiero na konferencji prasowej 16 września o godz. 14.00.

Każde nadchodzące Triennale budzi zarówno nadzieje artystów na uczestnictwo, jak też oczekiwania i nasuwa powtarzające się zawsze pytanie: jakie będzie Triennale 2009? Przez te trzy lata, które dzielą nas od ostatniej edycji w wielu dziedzinach życia, również w sztuce zaszły wielkie zmiany. Mowa tu oczywiście o dalszym rozwoju technologii cyfrowych, ale też o światowej recesji i raptownym wyhamowaniu procesów globalizacji, które nie pozostały bez wpływu na sztukę.

Czy skutki tych zmian odczuje krakowskie Triennale? Będzie można zobaczyć to na wystawie we wrześniu, gdzie zaprezentowanych będzie około 300 prac wybranych przez jury kwalifikacyjne spośród prawie 6000 propozycji nadesłanych na pierwszą, cyfrową fazę selekcji. Kuratorem wystawy jest Katarzyna Wojtyga. Można będzie zauważyć odwrót od ekspresyjnych form abstrakcji i nieoczekiwany powrót do tematyki człowieka. Taki powrót do form retro widać już od jakiegoś czasu w muzyce i literaturze.

Druga istotna wiadomość – zaskakuje aktywność polskich artystów: na krakowski konkurs Triennale zgłosili oni ok. 3000 grafik, przy czym w większości były to prace młodych twórców. To prawdziwa eksplozja aktywności prezentującej bardzo wysoki poziom młodej grafiki. To samo można było zaobserwować niedawno na jury Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach.

Trzecią ważną wiadomością, jest ciągły niezwykle dynamiczny rozwój imprezy. Wystawa główna w Bunkrze Sztuki w Krakowie stała się centrum, wokół którego rozbudowuje się z każdą edycją Triennale coraz większy krąg wystaw partnerskich organizowanych Polsce, Austrii, Niemczech i Hiszpanii. Lista partnerów MTG – Kraków 2009 i program imprezy są imponujące.

Jest jeszcze czwarta, wiadomość – wystawa główna MTG – Kraków 2009 została wpisana do programu wystaw w ramach odbywającego się we wrześniu w Krakowie Kongresu Kultury Polskiej.

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
Od 16 września do 11 października 2009 roku
Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Tags
  • Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie
  • Kraków
  • Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
Poprzedni artykuł
  • Muzyka

Eden Brent na Rawa Blues Festival

  • joanna2
  • 2009-08-17
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Historia
  • Muzyka

Festiwal Muzyki Morza Bałtyckiego w Sztokholmie

  • Ewa2
  • 2009-08-18
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Plakat wystawy Moniki Starowicz (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Design
  • Wystawy

Miśki Moniki Starowicz

  • 2019-05-09
Robert Kotowicz (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Design
  • Konkursy i nagrody

Medal z Moniuszką wygrywa międzynarodowy konkurs

  • 2019-05-09
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
13. edycja Łódź Design Festival (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Design
  • Wystawy

13. edycja Łódź Design Festival

  • 2019-05-07
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ownetic to globalna platforma, na której ludzie i instytucje łączą się, prezentują swoje zbiory i prowadzą dyskusję o kulturze. Dołącz dziś.

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

  • Ownetic.com
  • O nas
  • Kontakt
  • Archiwum
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.