• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
Agnieszka Zawisza Miasto - zaproszenie
  • Sztuki wizualne

Agnieszka Zawisza w Aptece Sztuki

  • asia-tracz
  • 2011-02-02

10 lutego 2011 roku o godzinie 18.00 w warszawskiej Galerii Apteka Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Zawiszy Miasto. Wernisaż uświetni występ zespołu Daktari.

Agnieszka Zawisza Miasto - zaproszenie
Agnieszka Zawisza Miasto - zaproszenie

Malarstwo Agnieszki Zawiszy, powstające na styku abstrakcji i realizmu, odwołuje się do najbardziej uniwersalnego przekazu sztuki. Implikuje wieloznaczność, niedookreślenie wobec przedmiotu, znaku i rzeczywistości.

Cykl Miasto z lat 2007-2008 to zapis miejskich migawek. Punktem wyjścia wielu obrazów stały się zdjęcia robione komórką przez szybę samochodu. Warszawa, Bangkok i Londyn zdają się zlewać w jeden organizm, którego rozpoznanie uniemożliwia oszczędna umowność kadrów. Przestrzeń tworzy subtelną siatkę, w której rozmieszczone przedmioty wyznaczają nowy układ odniesień wobec wrażeń zmysłowych, snu i fantazji. Oniryczne światła samochodów, reklamy, kolorowe neony, sylwetki przechodniów i fragmenty samochodowych karoserii na tle ołowianego nieba, tworzą wizualne zagadki, którym bliżej do znaku niż mimetycznego konkretu.

Pomiędzy tym, co jest już kształtem, a co jeszcze nim nie jest, odnajdujemy chaos ulicy, dynamiczne napięcie nieustannego ruchu, w którym pogrąża się wielka aglomeracja. Repertuar środków wzbogaca litera i szablon. Obecne w kulturze masowej graffiti, wlepki ze ścian i ulic – podyktowane archaiczną potrzebą pozostawienia komunikatywnego śladu – ulegają nieoczekiwanemu przeobrażeniu. Przekaz tekstowy zastępuje pojedyncza litera wkraczająca w świat nieoczywistych znaczeń. Po twórczym logos, pozostaje tylko szum pojedynczych głosek. Jest w cyklu Zawiszy nostalgia, jakby przeczucie nietrwałości ludzkich przedsięwzięć. Jej doświadczenie miasta zorientowane na przygodność, czasowość, wydarzanie się, nieuchronnie ujawnia tęsknoty za uchwyceniem i zatrzymaniem momentu i afirmacji.

Agnieszka Zawisza w Aptece Sztuki
Agnieszka Zawisza w Aptece Sztuki
Agnieszka Zawisza Miasto
Agnieszka Zawisza Miasto
Agnieszka Zawisza Miasto - zaproszenie
Agnieszka Zawisza Miasto – zaproszenie

Agnieszka Zawisza studiowała na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego oraz aneks z Litografii w pracowni prof. Wacława Winieckiego obroniła w 2000 r. zdobywając wyróżnienie. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych, w Polsce i za granicą. Współtworzyła Pracownię 103 w PZO na warszawskiej Pradze.

Kurator wystawy: Katarzyna Haber

10 lutego 2011 r., godz. 18.00
Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
Warszawa

Tags
  • Agnieszka Zawisza
  • Galeria Apteka Sztuki w Warszawie
  • Warszawa
Poprzedni artykuł
  • Film

Pokaz Latarni Magicznej w Warszawie

  • hanna-kwiek
  • 2011-02-02
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Konferencje

Wirtualna kultura: fakty i mity opłat dla ZAIKS, STOART, ZPAV

  • hanna-kwiek
  • 2011-02-02
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07
Lech Kunka (1920-1978), Nike, 1953, tempera/papier, 125 x 99 cm (źródło: Dom Aukcyjny Artissima – materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

St-53. Artyści kręgu awangardy

  • 2019-05-07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.