• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Sztuki wizualne

Ars Loci w Galerii Lipowa 13

  • joanna2
  • 2012-07-04

Do 9 września w Galerii Lipowa 13 w Lublinie można oglądać wystawę Ars loci – obraz kolekcji. Wystawa Ars loci realizowana w dwóch odsłonach – pierwsza prezentowana w Warsztatach Kultury od 1 czerwca pokazuje aktualny obraz sztuki lokalnej, druga udostępniona w Lubelskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych od 15 czerwca złożona jest z dzieł z lubelskich kolekcji sztuki współczesnej.

Wystawa „ARS LOCI – OBRAZ AKTUALNY ”, Sławomir Marzec, „Bez tytułu”, 2010, akryl, płótno, szkło, fot. W. Pacewicz
Wystawa „ARS LOCI – OBRAZ AKTUALNY ”, Sławomir Marzec, „Bez tytułu”, 2010, akryl, płótno, szkło, fot. W. Pacewicz

Wystawa Ars loci – obraz kolekcji jest drugą odsłoną, stanowiącą kontrapunkt dla wystawy Ars loci – obraz aktualny. Jest to prezentacja lubelskich kolekcji, przez pryzmat lokalnego środowiska. Na konkretnych przykładach (oczywiście jest to obraz wyrywkowy) można przyjrzeć się sposobowi konstruowania kolekcji, kluczom dokonywanych wyborów. Na wystawę złożą się dzieła m.in. ze zbiorów Muzeum Lubelskiego, Galerii Labirynt, czy Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Należy tutaj wspomnieć, że Lublin w tradycji historii sztuki odgrywa ważną rolę dzięki chociażby takim ośrodkom galeryjnym jak dawne BWA – Galeria Labirynt będąca w latach PRL-u jedną z nieugiętych instytucji prezentujących sztukę, która nigdzie indziej nie mogła być wystawiana, czy Galeria Biała prezentująca odmienne współczesne nurty – organizując przede wszystkim wystawy typu site specific.

Przy okazji obu wystaw pojawia się też pytanie o to czy lokalne środowisko artystyczne mieszczące zarówno indywidualizm jak i uniwersalność trendów nie jest w rzeczywistości lustrzanym odbiciem innych lokalnych ognisk twórczych, mikro-obrazem skupiającym jak w soczewce relacje wszystkich mikro-ośrodków stając się uniwersalnym wzorcem. Jednocześnie daje możliwość przyjrzenia się artystom lokalnym, a także wyborom kolekcyjnym tworzącym obraz tego środowiska. Takie zestawienie pozwoli w pewnym stopniu na skonfrontowanie obrazu aktualnego z obrazem w utrwalanym w zbiorach.

Artyści: Włodzimierz Borowski, Jakub Ciężki, Jan Gryka, Lucjan Demidowski, Łukasz Głowacki, Katarzyna Hołda, Piotr Kmieć, Jarosław Koziara, Danuta Kuciak, Zdzisław Kwiatkowski, Sławomir Marzec, Irena Nawrot, Jan Popek, Urszula Ślusarczyk, Tomasz Zawadzki, Jan Ziemski.

Dzieła prezentowane na wystawie pochodzą z lubelskich kolekcji sztuki współczesnej oraz zbiorów archiwalnych, w tym: Kolekcji Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Kolekcji Galerii Labirynt, Kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz ze zbioru Galerii Kont.

Ars loci – obraz kolekcji
Otwarcie: 15 czerwca 2012 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna do 9 września
Galeria Lipowa 13
Lipowa 13
Lublin

Tags
  • Danuta Kuciak
  • Galeria Lipowa 13 w Lublinie
  • Irena Nawrot
  • Jakub Ciężki
  • Jan Gryka
  • Jan Popek
  • Jan Ziemski
  • Jarosław Koziara
  • Katarzyna Hołda
  • Lublin
  • Lucjan Demidowski
  • Łukasz Głowacki
  • Piotr Kmieć
  • Sławomir Marzec
  • Tomasz Zawadzki
  • Urszula Ślusarczyk
  • Włodzimierz Borowski
  • Zdzisław Kwiatkowski
Poprzedni artykuł
Malta Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)
  • Film
  • Muzyka
  • Sztuki wizualne
  • Teatr

Rusza Malta Festival

  • justyna-kuska
  • 2012-07-04
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
Grzegorz Rogala (źródło: materiały prasowe CSW)
  • Film

Pokaz filmów Grzegorza Rogali

  • joanna2
  • 2012-07-04
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07
Lech Kunka (1920-1978), Nike, 1953, tempera/papier, 125 x 99 cm (źródło: Dom Aukcyjny Artissima – materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

St-53. Artyści kręgu awangardy

  • 2019-05-07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.