• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
„Projektant – zawód ginący?”, spotkanie z Ewą Trzcionką (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Design

Projektant – zawód ginący? – spotkanie z Ewą Trzcionką

  • Ewa Zielińska
  • 2012-10-16

19 października o godz. 17.00 Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi zaprasza na spotkanie z Ewą Trzcionką, redaktor naczelną magazynu Design Alive.

„Projektant – zawód ginący?”, spotkanie z Ewą Trzcionką (źródło: materiały prasowe organizatora)
„Projektant – zawód ginący?”, spotkanie z Ewą Trzcionką (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie jest częścią cyklu o nazwie RZUT Poziomy, w ramach którego rozważane są zależności między architekturą, designem a strategią budowania marki. Gościem szóstego spotkania będzie Pani Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu Design Alive. Wspólnie organizatorzy i uczestnicy będą zastanawiać się nad kierunkiem, w jakim zmierza projektowanie. W obliczu coraz większej dostępności technologii druku trójwymiarowego czy trendów rzemiosła, pracy warsztatowej i bycia samowystarczalnym (Do It Yourself) proces tworzenia przestaje być przynależny jedynie projektantom. Odbywa się przełom w dziedzinie projektowania. Każdy taki zwrot rodzi zmiany. Warto w tym kontekście zadać sobie pytanie, czy demokratyzacja projektowania może przearanżować estetykę dóbr konsumpcyjnych? Czy zagrozi pozycji projektanta? Czy osłabi ikoniczność marki? Kwestie te wydają się warte przemyśleń zarówno z perspektywy twórców jak i odbiorców, którzy rolę projektantów mogą przejąć.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczeń zaproszonych gości. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Dyskusję z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Igor Gałązkiewicz. Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy będą prowadzone naprzemiennie w CAiW oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa. O identyfikację projektu zadba Marcin Dąbrowski ze studia Ortografika.

Ewa Trzcionka – redaktor naczelna Design Alive – opiniotwórczego portalu i kwartalnika o trendach w projektowaniu wnętrz i architekturze. Od lat silnie związana z przedsięwzięciami stymulującymi rozwój designu, ze szczególnym uwzględnieniem województwa śląskiego. Jest mi.in. prezesem zarządu spółki Presso media+design, w ramach której od 2006 roku działa Żywa galeria designu Design Alive w klubokawiarni na Zamku w Cieszynie, jak również kuratorką pierwszej edycji konkursu na najlepsze pod względem wzornictwa śląskie wdrożenia Śląska Rzecz. Często występuje też w charakterze jurorki konkursów projektowych oraz ekspertki. Absolwentka Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Łódzkiej a także Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

RZUT Poziomy – rozmowy o projektowaniu
Projektant – zawód ginący? – spotkanie z Ewą Trzcionką
19 października 2012 r., godz. 17.00
Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi
Łódź

Tags
  • Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi
  • Ewa Trzcionka
  • Magazyn Design Alive
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Poprzedni artykuł
Ana Vidovic (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Muzyka

Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA 2012

  • natalia-wojcik
  • 2012-10-16
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
Bałdych&Luc, fot. Bartosz Maz (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Muzyka

4. edycja Wrocławskiego Soundu

  • natalia-wojcik
  • 2012-10-16
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Plakat wystawy Moniki Starowicz (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Design
  • Wystawy

Miśki Moniki Starowicz

  • 2019-05-09
Robert Kotowicz (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Design
  • Konkursy i nagrody

Medal z Moniuszką wygrywa międzynarodowy konkurs

  • 2019-05-09
13. edycja Łódź Design Festival (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Design
  • Wystawy

13. edycja Łódź Design Festival

  • 2019-05-07
Plakat wystawy Konkursu 30/30, prezentującej najlepszy projekty okładek płytowych 2018 roku (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Design
  • Muzyka

Muzyczna wystawa i Enea Spring Break w Starym Browarze

  • 2019-03-28
Krzesło autorstwa Jana Bogusławskiego (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Design
  • Wystawy

2. edycja Desa Design Days

  • 2019-03-20
Audi S1 Quattro, Replika (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Design
  • Wystawy

Aukcja Samochodów Klasycznych i Zabytkowych

  • 2019-03-15
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Design

Arena Design 2019

  • 2019-03-11
Anna Nowak-Curyło, Kolekcja Roku, Kolekcja Mediów (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Design
  • Projekty

10. edycja Cracow Fashion Week

  • 2019-03-11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.