Od 12 do 22 lutego w Muzeum Narodowym w Gdańsku w godzinach od 10.30 do 12.00 potrwają warsztaty dla najmłodszych zatytułowane Z Gdańskiem w tle.
Co się mieściło w ogromniej gdańskiej szafie? Jak miał na imię malarz, który namalował najbardziej znaną wiewiórkę w Muzeum? Kiedy powstało Muzeum? Co było wcześniej w budynku na ul. Toruńskiej? Do kogo należał czarny kot? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można znaleźć podczas warsztatów Z Gdańskiem w tle.
Program:
I tydzień:
- 12 lutego, wtorek, Dawno, dawno temu. Wyjątkowa historia budynku, w którym od wielu lat mieści się Muzeum Narodowe. Czy uda się nam odnaleźć ślady przeszłości?
- 13 lutego, środa, Anton Möller i jego patrycjuszka. Przepiękna, choć mało uśmiechnięta patrycjuszka – co wiemy o niej, a co o twórcy jej portretu?
- 14 lutego, czwartek, W pracowni Rudolfa Freitaga. Rudolf Freitag to postać bardzo ważna dla naszego Muzeum i dla Gdańska. A dlaczego ?
- 15 lutego, piątek, Wiewiórka z martwej natury. Kto namalował najbardziej znaną muzealną wiewiórkę? Co to jest martwa natura?
II tydzień:
- 19 lutego, wtorek, Portret małżonków – Jacob Wessel. Dziś wykonanie rodzinnego zdjęcia to prosta sprawa. A jak było kiedyś?
- 20 lutego, środa, Kafle, talerze i filiżanki. Jakie przedmioty znajdowały się w domu dawnego gdańszczanina?
- 21 lutego, czwartek, Złoto dla patrycjuszy?. Czy najbogatsi gdańszczanie używali tylko złotych przedmiotów?
- 22 lutego, piątek, W wielkiej gdańskiej szafie. Co się mieściło w ogromnej gdańskiej szafie? I czy zawsze były szafy?
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zajęcia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu zakupiony przez rodziców lub opiekunów. Można zapisać dziecko/dzieci na pojedynczy warsztat lub na cały cykl.
Warsztaty Z Gdańskiem w tle
Od 12 do 22 lutego 2013 roku
Muzeum Narodowe w Gdańsku