• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
Cud nad Martwą Wisłą, rys. Ola Kotarska (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Aktualności
  • Kids
  • Sztuki wizualne

Cud nad Martwą Wisłą Bajka

  • sonia-milewska
  • 2018-08-06

Tematem przewodnim tegorocznego Cudu nad Martwą Wisłą będzie Bajka. W ciągu jednego dnia, od południa do 23:00, animatorzy i artyści zaangażowani w to przedsięwzięcie, przeniosą się wraz z uczestnikami do magicznego świata legend i bajek.

Cud nad Martwą Wisłą, rys. Ola Kotarska (źródło: materiały prasowe organizatora)
Cud nad Martwą Wisłą, rys. Ola Kotarska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez cały dzień na podwórku Łaźni w Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5, dzieci będą miały okazję do udziału w różnorodnych zajęciach i zabawach, rozwijających wyobraźnię i kreatywność. Zdolności plastyczne można będzie rozwijać na warsztatach plastycznych Żywa Galeria. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci nie tylko poznają tajniki bajkowej kuchni, skrzętnie wyjawiane przez Kolektyw Samo Dobro, ale także posmakują prawdziwej magii na talerzu. Uczestnicy zapoznają się również z fantastyczną techniką sitodruku i własnoręcznie wydrukują swoją własną koszulkę z bajkowym motywem. Inną atrakcją będą warsztaty, w czasie których uczestnicy przygotują swoje własne malutkie tajemnicze ogrody, baśniowe światy zamknięte w miniaturze, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Siedząc na trawie będziemy wspólnie rozmawiać, śmiać się i pleść wianki, które przeniosą nas do mitycznego świata dziecięcych opowieści. Mieszkańcy Nowego Portu oraz wszyscy, którzy chcieliby poznać magiczne zakątki tej czarującej dzielnicy, zostaną zaproszeni do udziału w grze miejskiej przygotowanej specjalnie na tę okazję.

W ramach wydarzeń dodatkowych odbędzie się bajkowe przedstawienie teatralne, w którym najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję czynnie uczestniczyć. Narratorem spektaklu będzie krasnoludek, a w rolę Królewny, Królewicza, Łowczego i innych baśniowych postaci wcielą się same dzieci. Rodzice i opiekunowie będą mogli włączyć się do zabawy lub odpocząć w cieniu Żywej Altanki z wierzby, która rośnie przed Łaźnią. Wieczorem, po zakończeniu dnia pełnego czarów i atrakcji, odbędzie się plenerowy pokaz filmu dla dzieci. Przygotowane leżaki i poduchy umilą czas wszystkim, którzy zdecydują się spędzić swój czas w CSW Łaźnia, podczas wieńczącej festiwal projekcji pod gwiazdami.

Program:

  • 12.00-18.00 Żywa Galeria, warsztaty artystyczne
  • 13.30-14.30 Interaktywny spektakl teatralny, w bajkowe postaci wcielą się najmłodsi uczestnicy festiwalu
  • 14.00-17.00 Gra miejska w Nowym Porcie, okazja do zwiedzania tajemniczych zakątków tej uroczej dzielnicy
  • 14.30-17.30 Warsztaty sitodruku, odbijanie na koszulkach bajkowych postaci
  • 15.00-17.00 Plecenie wianków, siedząc na trawie wspólnie będzie można upleść wianki z kwiatów polnych
  • 17.00-20.00 Warsztaty kulinarne, na Bajkowe Gotowanie zaprasza Kolektyw Samo Dobro
  • 20.00-21.30 Warsztaty ogrodnicze, tworzenie malutkich tajemniczych ogrodów
  • 21.30-23.00 KinoPort w plenerze, film Mały Książę (2015, 91’, Francja, reż. Mark Osborne)

Wstęp wolny, na żadne zajęcia nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść i się dobrze bawić.

Cud nad Martwą Wisłą: Bajka
15 sierpnia 2018 roku
Podwórko CSW Łaźnia w Gdańsku

Tags
  • CSW Łaźnia w Gdańsku
  • Gdańsk
Poprzedni artykuł
„Koń a sprawa polska” (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Koń a sprawa polska

  • sonia-milewska
  • 2018-08-06
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
© Michał Łepecki, Kromer Biecz Festival 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Festiwale
  • Muzyka

Żar weneckiej muzyki na finał Kromer Biecz Festival

  • sonia-milewska
  • 2018-08-06
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07
Lech Kunka (1920-1978), Nike, 1953, tempera/papier, 125 x 99 cm (źródło: Dom Aukcyjny Artissima – materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

St-53. Artyści kręgu awangardy

  • 2019-05-07
Wystawa finałowa APH, 2019 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młodzi – współcześni. Wystawa finałowa 18. edycji konkursu APH

  • 2019-05-06

Ownetic to globalna platforma, na której ludzie i instytucje łączą się, prezentują swoje zbiory i prowadzą dyskusję o kulturze. Dołącz dziś.

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

  • Ownetic.com
  • O nas
  • Kontakt
  • Archiwum
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.