• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
Short Waves Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Film

Nabór filmów do Short Waves Festival 2014 rozpoczęty

  • Ewa Zielińska
  • 2013-12-18

Jeden z najważniejszych festiwali krótkiego kina w Polsce ogłosił rozpoczęcie naboru filmów do konkursów. Tym razem, poza konkursem o nagrodę Short Waves Grand Prix, który przeprowadzony zostanie w ponad 50 miastach w Polsce i Europie, a także po raz pierwszy poza kontynentem, organizatorzy przygotowali nową propozycję dla młodych filmowców – konkurs Poznań Open. W puli nagród przyszłorocznej edycji znalazła się rekordowa w skali kraju suma: 60.000 PLN.

Short Waves Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)
Short Waves Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Short Waves Festival, znany wcześniej jako Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves, zmienił formułę, a co za tym idzie także nazwę. Przyszłoroczna, szósta już edycja Festiwalu, ma szansę stać się przełomową w jego historii.

Tym razem wydarzenie podzielone jest na dwa etapy: prezentacje programu konkursowego o nagrodę Short Waves Grand Prix w Polsce i na świecie – w terminie od 14 do 30 marca – i odbywającą się w Poznaniu część stacjonarną Festiwalu, gdzie m.in. zostanie przeprowadzony konkurs Poznań Open, w dniach od 31 marca do 6 kwietnia.

Do udziału w obu konkursach dopuszczone są polskie filmy krótkometrażowe, które powstały nie później niż 1 stycznia 2012 roku, a czas ich trwania nie przekracza 30 minut. W Festiwalu mogą wziąć udział produkcje fabularne, dokumentalne, animacje, teledyski oraz formy eksperymentalne. Najlepsze z nich walczyć będą o nagrody, których pula wynosi 60.000 PLN, co stanowi rekordową sumę w skali polskich festiwali kina krótkometrażowego.

Pierwsza z nagród, Short Waves Grand Prix, opiewa na 20.000 PLN, a o jej przyznaniu zadecyduje międzynarodowa publiczność, która w trakcie pokazów konkursowych w Polsce i na świecie odda głosy na najlepszy polski film. Z kolei w nowym konkursie Poznań Open, w ramach którego widzowie w Poznaniu zobaczą kilka zestawów konkursowych, nagrodę główną – Poznan Open Jury Prize – o wartości 20.000 PLN, przyzna kapituła złożona ze znanych postaci świata filmu, zaś o wartej 10.000 PLN nagrodzie Short Waves Audience Award oraz dwóch wyróżnieniach (5.000 PLN każde), przesądzi publiczność zgromadzona na pokazach w poznańskich kinach.

Organizatorzy liczą na rekordową ilość zgłoszeń i tradycyjną już, wysoką jakość artystyczną zestawów konkursowych. Poziom polskiego kina krótkometrażowego, a także entuzjastyczne reakcje publiczności w kraju i za granicą, pozwalają sądzić, że wszystko potoczy się zgodnie z intencjami twórców Festiwalu.

Organizatorem Short Waves Festival jest poznańska Fundacja Ad Arte, od 10 lat funkcjonująca w obszarze promocji i dystrybucji polskiego krótkiego kina oraz sztuki audiowizualnej.

Short Waves Festival 2014
Prezentacje programu konkursowego: 14-30 marca 2014 r.
Część stacjonarna festiwalu: 31 marca – 6 kwietnia 2014 r.
Poznań

Tags
  • Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves
  • Fundacja Ad Arte
  • Poznań
Poprzedni artykuł
Autorka pracy: Aleksandra Rykała (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Sztuki wizualne

Ł a w e c z k a w Domu Artysty Plastyka

  • Katarzyna Kowalska
  • 2013-12-18
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
„Dzieje bankowości centralnej” – Polska i USA, NBP w Warszawie (źródło: materiały prasowe)
  • Historia

Dzieje bankowości centralnej – Polska i USA w siedzibie NBP

  • Teresa Rygiel
  • 2013-12-18
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Jury 59 KFF, fot. Kamila Szatan (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Film

59. Krakowski Festiwal Filmowy

  • 2019-05-26
Wyświetl artykuł
  • Film
  • Konkursy i nagrody

Platynowe Lwy dla Krzysztofa Zanussiego

  • 2019-05-15
Kiedy Bóg śpi, reż. Till Schauder (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Film
  • Muzyka

Kino, Wawel & rock and roll – Muzyka na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  • 2019-05-15
Karol Radziszewski: Powidoki (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Film

16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

  • 2019-05-10
Wyświetl artykuł
  • Film
  • Konkursy i nagrody

Zwycięzcy IV edycji konkursu filmowego #63PL

  • 2019-05-07
12. Mastercard OFF CAMERA – KONKURS POLSKI (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Film
  • Konkursy i nagrody

Laureaci 12. Mastercard OFF CAMERA

  • 2019-05-05
Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Film

12. Mastercard OFF CAMERA

  • 2019-04-25
Stanisław Jędryka, fot. Marcin Kułakowski/PISF
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Film

Zmarł Stanisław Jędryka

  • 2019-04-22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ownetic to globalna platforma, na której ludzie i instytucje łączą się, prezentują swoje zbiory i prowadzą dyskusję o kulturze. Dołącz dziś.

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

  • Ownetic.com
  • O nas
  • Kontakt
  • Archiwum
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.