• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
2. Sesja EKRAN+ 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne

2. sesja EKRAN+

  • monika-boguska
  • 2016-04-29
  • 1 min. czytania

26 kwietnia zakończyła się 2. sesja EKRAN+. Podczas zajęć uczestnicy zrealizowali swoje sceny warsztatowe pod kierunkiem tutorów Wojciecha Marczewskiego, Udayana Prasada i Denijala Hasanovića.

2. Sesja EKRAN+ 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)
2. Sesja EKRAN+ 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do zdjęć uczestników przygotowały warsztaty Malowanie światłem prowadzone przez Jana Harlana, producenta wykonawczego i propagatora twórczośc i Stanleya Kubricka i masterclass autora zdjęć Jerzego Zielińskiego (Letnie przesilenie, Baby są jakieś inne, Dreszcze, Aria dla atlety).

Po wspólnej analizie scenariuszy z tutorami i Andrzejem Wajdą, indywidualnych konsultacjach scenariuszowych z brytyjską producentką, scenarzystką i wykładowcą Margaret Glover oraz francuskim pisarzem, script doctorem Antoinem Jaccoudem  uczestnicy EKRAN+ ruszyli na swoje plany zdjęciowe, na których zrealizowali sceny z doświadczonymi operatorami m.in. Łukaszem Guttem, autorem zdjęć do filmów Performer, Jeziorak czy Ki, Michałem Żuberkiem (m.in. Królewicz olch, Baby Bump) i Jakubem Gizą (Mazurek, Koniec świata).

W scenach warsztatowych wystąpili uznani polscy aktorzy m.in. Wojciech Zieliński, Olga Bołądź, Julia Kijowska, Jarosław Gruda, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maciej Kowalewski, Marcin Bosak, Marek Bukowski, Zbigniew Suszyński i Maciej Marczewski.

EKRAN+ to 22 dniowy projekt skierowany w głównej mierze do reżyserów/scenarzystów-reżyserów, oparty na profesjonalnym programie szkoleniowym, skupiający się na stworzeniu wizualizacji przyszłego filmu uczestników. Wizualizacja jest opracowywana dzięki połączeniu trzech głównych elementów: scenariusza, realizacji scen wykonanych podczas kursu i współpracy z innymi profesjonalistami zaangażowanymi w powstawanie filmu.

2. sesja programu EKRAN+
Od 18 kwietnia do 26 kwietnia 2016 roku
Szkoła Wajdy w Warszawie

Tags
  • Antoin Jaccoud
  • Denijal Hasanović
  • Jadwiga Jankowska-Cieślak
  • Jan Harlan
  • Jarosław Gruda
  • Jerzy Zieliński
  • Julia Kijowska
  • Łukasz Gutt
  • Maciej Kowalewski
  • Maciej Marczewski
  • Marcin Bosak
  • Marek Bukowski
  • Michał Żuberek
  • Olga Bołądź
  • Stanley Kubrick
  • Szkoła Wajdy w Warszawie
  • Udayan Prasad
  • Warszawa
  • Wojciech Marczewski
  • Wojciech Zieliński
  • Zbigniew Suszyński
Poprzedni artykuł
Pieter Ten Hoopen, członek Jury Nikon European Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Festiwale
  • Film

Nikon European Film Festival

  • monika-boguska
  • 2016-04-29
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
Autor: Tadeusz Brzozowski (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Deski – Obrazy – Słowa

  • monika-boguska
  • 2016-04-29
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07
Lech Kunka (1920-1978), Nike, 1953, tempera/papier, 125 x 99 cm (źródło: Dom Aukcyjny Artissima – materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

St-53. Artyści kręgu awangardy

  • 2019-05-07
Wystawa finałowa APH, 2019 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młodzi – współcześni. Wystawa finałowa 18. edycji konkursu APH

  • 2019-05-06

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ownetic to globalna platforma, na której ludzie i instytucje łączą się, prezentują swoje zbiory i prowadzą dyskusję o kulturze. Dołącz dziś.

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

  • Ownetic.com
  • O nas
  • Kontakt
  • Archiwum
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.