• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
Brave Kids 2017 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Aktualności
  • Kids
  • Teatr

Brave Kids 2017

  • Ewa Nowicka
  • 2017-06-06

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział 164 dzieci, reprezentujących 29 grup z 17 krajów Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Przyjadą do Polski 17 czerwca. W naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

Brave Kids 2017 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)
Brave Kids 2017 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku młodzi artyści gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich. Zamieszkają tam w domach polskich rodzin. W Warszawie udział w programie wezmą dzieci z Rumunii, Rosji, Iranu i z Polski. We Wrocławiu z Kenii, USA, Gruzji oraz polsko-romska grupa artystyczna. Do Wałbrzycha przyjadą dzieci z Maroka, Mołdawii, Turcji oraz Polski. Z kolei Przemyśl ugości najmłodszych z Meksyku, Polski, Ukrainy i Rumunii. Do Białegostoku, który po raz pierwszy przyłączył się do projektu, przyjadą dzieci z Polski, Słowacji, Litwy i Gruzji.

W tym roku po raz kolejny Brave Kids odbędzie się również w Koszycach na Słowacji, gdzie przebywać będą mali artyści z Polski, Indii, Ukrainy i Brazylii. Projekt zawita też do rejonu Samtskhe-Javakheti w Gruzji.

Po dwóch tygodniach spędzonych w poszczególnych polskich miastach „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich koło Wrocławia, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany we Wrocławskim Teatrze Polskim. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca.

Z plakatu tegorocznej edycji Brave Kids patrzy na nas dziewczynka o delikatnym uśmiechu, w której oczach można dostrzec dużą wrażliwość i zaciekawienie. Mimo wielu nieszczęść, jakie ją dotychczas spotkały, na jej twarzy widać dużą ufność. To Tahani Mohammad – mała mieszkanka Syrii, która wraz z rodziną ze względu na wojnę musiała uciekać ze swojego kraju.

Autorką zdjęcia jest wrocławianka – Natalia Salloum. Przygotowując projekt artystyczny dla Brave Kids, rozdała dzieciom kartki papieru z prośbą aby napisały coś o sobie. Tahani napisała tak:

Nazywam się Tahani. Pochodzę z Syrii, z miasta Ar-Rakka. Tam się urodziłam, wychowałam, chodziłam do szkoły. Stamtąd są moi przyjaciele i rodzina. Po szkole, z przyjaciółmi, bawiliśmy się na podwórku. Bardzo za tym tęsknie. Lubiłam szkołę, lubiłam wolność, którą tam mieliśmy. Kiedy zaczęła się wojna, świat zawirował. Wszystko się zmieniło i straciliśmy grunt pod stopami. Zostawiliśmy nasze małe mieszkanko w Ar-Rakka, szkołę, przyjaciół. Zostawiliśmy wszystko. Moje małe marzenia zostały gdzieś tam, w gruzach. Wyruszyliśmy do Libanu, szukać bezpieczeństwa. Do Libanu, o którym nic nie wiedziałam. Jak tam jest? Co nas tam spotka? Mieszkamy w namiocie. Pracuję na polu ziemniaków. Przeżyłam wojnę, ale nie potrafię się odnaleźć w tej nowej, szarej rzeczywistości.

Brave Kids 2017
Od 17 czerwca do 11 lipca 2017 roku
Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Przemyśl, Białystok, Oborniki Śląskie
Organizator: Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła

Tags
  • Białystok
  • Brave Kids
  • Oborniki Śląskie
  • Przemyśl
  • Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła
  • Wałbrzych
  • Warszawa
  • Wrocław
Poprzedni artykuł
Chick Corea Elektric Band (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Koncerty
  • Muzyka

Koncert legendy – Chick Corea Elektric Band

  • bartosz-rosenberg
  • 2017-06-06
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
Federico García Lorca, „Gips i jaśmin. Poezje wybrane” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)
  • Literatura
  • Nowości wydawnicze

Nowe tłumaczenia poezji Federico Garcíi Lorki

  • Ewa Nowicka
  • 2017-06-06
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Muzyka
  • Teatr

Tomasz Konieczny w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

  • 2019-05-15
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Literatura
  • Teatr

X Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

  • 2019-05-06
Plakat serialu „Pasjonaci” w reż. Artura Dziurmana (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Teatr

Casting osób z dysfunkcją wzroku do serialu „Pasjonaci”

  • 2019-05-05
fot. Magnus Skrede, ze spektaklu Wild Duck, Vegard Vinge i Ida Mueller (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Teatr

Okno − Zbliżenia. Głosy Kany

  • 2019-04-23
Festiwal „Pociąg do Miasta” (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Teatr

Festiwal Pociąg do Miasta – Ostatnie dni naboru

  • 2019-04-23
Niestraszny Straszny – Dwór koncert w reżyserii Roberto Skolmowskiego (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Koncerty
  • Muzyka
  • Teatr

Niestraszny Straszny Dwór z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

  • 2019-04-18
Spektakl „Beniowski. Ballada bez bohatera” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej z główną nagrodą 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych i konkursu „Klasyka Żywa”.
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Teatr

„Beniowski. Ballada bez bohatera” najlepszym spektaklem 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych

  • 2019-04-15
35. Przegląd kabaretów PAKA (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Teatr

35. Przegląd kabaretów PAKA

  • 2019-04-10

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ownetic to globalna platforma, na której ludzie i instytucje łączą się, prezentują swoje zbiory i prowadzą dyskusję o kulturze. Dołącz dziś.

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

  • Ownetic.com
  • O nas
  • Kontakt
  • Archiwum
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.