Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na wykład prof. Czesławy Frejlich poświęcony przemianom zachodzącym w polskim wzornictwie na przestrzeni ostatnich 30 lat.
Dizajn, choć niełatwy w definiowaniu, w zależności od kontekstu i przyjętych celów może być różnie pojmowany. Ta nieostrość jest siłą współczesnych działań twórczych, w równym stopniu odnoszącym się do wzornictwa oraz innych pokrewnych obszarów aktywności człowieka.
Spotkanie towarzyszyć będzie wystawie prac pokonkursowych, nadesłanych na konkursy: 3D – Dziedzictwo dla dizajnu i Uwolnij Pegaza, których założeniem był projekt przedmiotu użytkowego, a zorganizowanych w związku z obchodami Europejskiego Roku Dziedzictwa Europejskiego 2018. Wykład wpisany jest również w projekt Sztuka do rzeczy – design w Krakowie Gminy Miejskiej Kraków.
Prof. dr hab. Czesława Frejlich – absolwentka Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; wykłada na krakowskiej i warszawskiej ASP. Do końca lat 90. pracowała jako projektantka wzornictwa. W latach 2001–2016 redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika 2+3D. Kuratorka wystaw i autorka publikacji poświęconych wzornictwu.
Projektowanie społeczne: utopia czy potrzeba?
28 listopada 2018 roku, godz. 18.00
Wykład: Czesława Frejlich
Międzynarodowe Centrum Kultury
Kraków