24 lutego w klubie Eter we Wrocławiu odbędzie się Punky Reggae Live. W tym roku przypada również jubileusz 15-lecia działalności jednej z niezależnych wytwórni płytowych Lou&Rocked Boys. Z tej okazji wrocławska publiczność będzie miała okazję zobaczyć w akcji najlepszych wykonawców związanych z Lou&Rocked.
Na jednej scenie pod wspólnym szyldem Lou Rocked Fest zagrają: Kamil Bednarek ze swoim zespołem, polsko – ukraiński Enej, legenda rootsowego reggae Maleo Reggae Rockers, huculsko – punkowe, kozak – rockowe Haydamaky z Ukrainy, obowiązkowe na każdym PRLu Farben Lehre, punkowy Koniec Świata oraz młode, ale już dobrze znane publiczności Podoba Mi Się.
Kamil Bednarek znany również jako MaccaBraa to polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. W latach 2008-2012 wokalista formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku występuje w zespole sygnowanym jego nazwiskiem.
Enej to zespół muzyczny, grający głównie rock alternatywny, założony w 2002 roku w Olsztynie[1], przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa, pełniącego funkcję menadżera zespołu. Enej, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego – ukraińskiej trawestacji utworu Wergiliusza. Muzyka Eneja ma swoje korzenie w folku ukraińskim. Oprócz rocka i folku muzyka zespołu zawiera elementy ska.
Maleo Reggae Rockers to zespół, który został założony w 1997 roku przez Dariusza Maleo Malejonka. W 1998 roku wydał on swoją pierwszą Za-Zu-Zi, a 21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta Addis Abeba ukazała się 3 sierpnia 2009 roku. Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock – w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą. 12 lipca 2012 roku, zespół wystąpił w Dębowcu, na XXV Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych.Nagrania zespołu zostały wykorzystane w filmach Spona (1998, reż. Waldemar Szarek), Poniedziałek (1998, reż. Witold Adamek) oraz Osiemnaście (2004, reż. Przemysław Młyńczyk)
Farben Lehre to polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. Pierwszy koncert grupy miał miejsce w Płocku, w Auli Liceum im. Wł. Jagiełły (Wojda i Knap byli jego absolwentami). W 1990 zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta Bez pokory, została wydana w 1991 roku. Dotychczas ukazało się 9 studyjnych albumów, dwa albumy DVD, jedna koncertówka, nagrania archiwalne zebrane pod szyldem Garażówka oraz liczne kompilacje (ostatnia z okazji XX-lecia istnienia zespołu). Od wielu lat płoccy muzycy grają trasy koncertowe w całym kraju (110 koncertów w 2009 r. zarówno w dużych jak i małych miastach). Od 2004 roku Wojciech Wojda jest organizatorem, a Farben Lehre głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live.
Punky Reggae Live
24 lutego 2013 roku
Klub Eter we Wrocławiu