Amerykańscy i polscy poeci po raz trzeci spotkają się w Krakowie. Podczas sześciodniowego seminarium, które rozpocznie się w czwartek, będą prezentować swoje wiersze i dyskutować o roli poezji we współczesnym świecie.
Nowością tegorocznego Seminarium Poetyckiego jest prezentacja polskiego malarstwa XX wieku, które poeci oraz studenci z USA będą podziwiać w Muzeum Narodowym.
Z myślą o nich przygotowano także wykłady o polskiej prozie, o architekturze Krakowa i o Józefie Czapskim. Poeci będą dyskutować m.in. o poezji wobec kultury masowej, o poezji wobec zła i cierpienia oraz o twórczości Różewicza, Szymborskiej i Herberta.