MARCIN CHENCZKE
Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym w sekcji jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracował i koncertował z Marcelo Nisinmanem, Dennisem Hernandezem, Larrym Porterem, Leną Piękniewską oraz grupą Soundcheck. Występował na międzynarodowych festiwalach, m.in. Jazz and More oraz EuroMed Music Festival, zrzeszającym artystów z kilkunastu krajów Europy i wybrzeża Morza Śródziemnego, tworzących w ramach fuzji gatunków tak różnych, jak jazz, etno czy world music. Artysta brał również udział w Festiwalu Teatralnym MALTA w Poznaniu oraz współtworzył muzykę do spektaklu Sen nocy letniej w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Aktualnie koncertuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej.
ANDRZEJ ŚWIĘS
Kontrabasista, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008). Zadebiutował na scenie jazzowej, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie, gdzie wraz z zespołem Tomaszewski/Święs/Dobrowolski zdobył: II nagrodę (2004), I nagrodę (2005), I miejsce na Bielskiej Zadymce Jazzowej (2006). Z triem Pawła Kaczmarczyka zdobył Klucz do kariery na XXX Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Z kwartetem Soundcheck: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowo-Bluesowym w Usti nad Łabą (2004), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu (2005). Otrzymał również wyróżnienie indywidualne w 2008 roku (Jazz nad Odrą).
Muzycy z którymi współpracował to m. in: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Joachim Mencel, Kuba Stankiewicz, Jacek Kochan, Lee Konitz, George Garzone, Greg Osby, Raul Soot i in. Koncertował w Niemczech, Austrii, Czechach, Francji, na Węgrzech, w Bułgarii, Rosjii i na Ukrainie. Na stałe współpracuje z zespołami: Soundcheck, Grzegorz Nagórski Quartet, Zbigniew Namysłowski Quintet.
PRZEMYSŁAW RAMINIAK
Pianista, kompozytor i aranżer, współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce m.in: Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Lewandowskim, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem. Ze swoim zespołem RGG Trio zdobył szereg nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w kraju i za granicą, wydał także czwartą już płytę tego składu – True Story In Two Acts. Jego niebywały talent do aranżowania i akompaniowania sprawia, że słyszeć go może w różnych formacjach, nie tylko jazzowych, do których zapraszany jest jako muzyk sesyjny.
Z tych samych względów współpracuje też z czołówką wokalistyki polskiej (m.in. z Krystyną Prońko). Jest także autorem muzyki skomponowanej do spektaklu teatralnego Leonard Artura Nełkowskiego (2001) oraz Krwawe Gody – inspiracje Garcia Lorca (2005) w Gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy. Współpracuje również z Adamem Bałdychem, tworząc różnego rodzaju produkcje muzyczne.
Trzy koncerty premierowe zagrane zostaną z trzema różnymi basistami: Piotrem Lemańczykiem, Andrzejem Święsem (który brał udział w nagraniu) i Marcinem Chenczke. Reszta składu to: Maciej Fortuna – trąbka, Przemysław Raminiak – fortepian/instr. klawiszowe oraz Frank Parker – perkusja. Co dwaj nowi basiści dopowiedzą do lost keys? Okaże się już niebawem – 19, 20 i 23 listopada. Zapraszamy na koncerty
- 19.11, Leszno, Galeria Muzeum Okręgowego, godz. 19.00 (bilety 20 zł)
- 20.11, Rybnik, podczas XXV Silesian Jazz Meeting Festival, DK CHwałowice (przed MFQUartet zagra jeszcze zespół Muariolanza), godz. 18.00 (bilety 20 zł)
- 23.11, Sopot, Jazz Travel Festival w Klubie Versalka, godz. 20.00 (po koncercie wystąpi TRIO w składzie Szuszkiewicz/Traczyk/Ravitz)
Patronat medialny nad płytą Lost Keys projektu Maciej Fortuna Quartet objął O.pl Polski Portal Kultury