Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą, m.in. w Centrum Sztuki Roda Sten w Goeteborgu, Fabryce Nobla w Sztokholmie, Centrum TAT w Rheine (Niemcy), Galerii Borej w St. Petersburgu, Galerii Narodowej Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Galerii Miejskiej w Ratyzbonie, Galerii RLBQ w Marsylii, Muzeum M. Chagalla w Witebsku, itd.
Od 1984 roku prezentuje swoje prace na licznych wystawach indywidualnych, zbiorowych, konkursach i sympozjach. Brał udział w polsko-hiszpańsko- niemieckim programie międzynarodowych spotkań artystycznych Projekt Visum. W 1989 roku był laureatem I nagrody Krytycy o nas Sopot, Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa, a w 1994 roku konkursu na projekt rzeźby do Parku Narodowego w Muritz w Niemczech. W 1996 roku został zaproszony do najnowszej edycji konkursu w Muritz jako juror. Jest założycielem i członkiem Koła Naukowego Pracowników ASP w Warszawie. Jest autorem wypowiedzi na temat sztuki własnej praktyki artystycznej publikowanych w katalogach towarzyszących jego wystawom.
W 1998 roku założył fikcyjną firmę ERES s.c. której działalność i projekty prezentuje na kolejnych wystawach. Jego prace znajdują się w zbiorach Mazowieckiego centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Galerii Studio w Warszawie, w Muzeum Sztuki w Chełmie, Kolekcji BWA w Sandomierzu, Kolekcji ASP w Warszawie, w Parku Narodowym w Muritz, w Muzeum im. M. Chagalla w Witebsku, w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Australii, w Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech.
Współorganizator i uczestnik cyklu wystaw Faunomania, które były prezentowane w Centrum Rzeźby w Orońsku, Borey Art. Center w ST. Petersburgu, Galerii RLBQ w Marsylii. Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, Fundacji Kultury, otrzymał też stypendium Wierusza– Kowalskiego. W swoich pracach porusza tematy egzystencjalne i filozoficzne.
Wszystko, co się nam wydaje
Wystawa prac Marcina Berdyszaka, Jacka Jagielskiego i Ryszarda Ługowskiego
Wernisaż: 8 kwietnia, godz. 18.00
Wystawa czynna do 15 maja br.
Kurator: Eulalia Domanowska
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej
Elektrownia w Radomiu
ul. Domagalskiego 5
26-600 Radom