25 lipca / godz. 19.00 – Hefajstos – Monodram w wykonaniu Niny Repetowskiej
Nina Repetowska w swym monodramie Hefajstos przypomina piosenki z krakowskich teatrów studenckich z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz opowiada o wydarzeniach i ludziach z tamtych dni. Bo, choć pod wieloma względami były to dni bardzo trudne, sentyment do nich pozostał.
1 sierpnia / godz. 19.00 – Zapiski oficera Armii czerwonej Sergiusza Piaseckiego – Monodram w wykonaniu Piotra Cyrwusa
Przedstawienie porusza problem jednostki w czasie wojny. Starszy lejtnant, Michaił Zubow, 14 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym, Polska to kraj samych sprzeczności i dziwów. Zubow interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagany, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera.
Reżyseria: Tomasz Obara
8 sierpnia / godz. 19.00 – Broadway Street – Gala musicalowa
Występują: Edyta Krzemień, Jakub Wocial
Artyści przedstawią przeboje z najpopularniejszych musicali, do dziś granych na najlepszych światowych scenach. Nie zabraknie utworów z m.in: La Cage aux Folles, Cats, The Phantom of the Opera, My Fair Lady, West Side Story, Moulin Rouge, Next to Normal, Jesus Christ Superstar, Les Misérables, Miss Saigon, Chicago.
15 sierpnia / godz. 19.00 – Oblivion – Spektakl muzyczny
Występują: Barbara Gąsior (skrzypce), Renata Borucka (skrzypce), Magdalena Pluta (wiolonczela), Marek Maria Lewandowski (kontrabas), Monika Bylica (fortepian), Beata Paluch (śpiew).
22 sierpnia / godz. 19.00 – Scena z Bliska – Audiencja III czyli raj Eskimosów wg Bogusława Schaeffera
Sztuka, o przeróżnych aspektach damsko-męskiego dialogu z muzyką Mozarta i uczonymi wywodami w tle, oparta została na scenariuszu Bogusława Schaeffera, dramaturga i kompozytora. Składają się na nią śmieszne i inteligentne dialogi i monologi. Rzecz dzieje się pomiędzy Dwojgiem: Nią i Nim. On to prelegent, muzykolog, mądrala… facet. Ona to jego uczennica, Muza, słodka idiotka, która tak naprawdę przewyższa Go bystrością spostrzeżeń i… mądrością.
Reżyseria: Janusz Andrzejewski
Występują: Izabella Tarasiuk, Janusz Andrzejewski
29 sierpnia / godz. 19.00 – Teatr KTO – Atrament dla leworęcznych
Spektakl to współczesna komedia, składające się z przenikających się scen obyczajowych, pełnych absurdalnego humoru. Ideą przedstawienia jest jednak odejście od dosłowności – bohaterów nie da się przypisać do konkretnego miejsca i czasu. Nie mają imion, nazwisk, nie wiadomo gdzie mieszkają i czym się zajmują. Pojawiają się na scenie, powodując kolejne zdarzenia, wcielając się w wymyślone przez siebie postaci. Jest to rodzaj zabawy, w której z prozaicznych codziennych czynności wydobywa się dowolne ilości słownego i sytuacyjnego komizmu.Scenariusz i
reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki
Muzyka: Jerzy Zając
Występują: Jacek Buczyński, Krzysztof Niedźwiedzki, Paweł Rybak, Maciej Słota
Letnie Koncerty Kameralne
Coniedzielne koncerty w plenerze Dworku organizowane są od kilkunastu już lat. W bogatym programie koncertów mieści się muzyka kompozytorów wiedeńskich, arie i pieśni operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzyka klezmerska, bałkańska, poetycka i wiele innych w nowoczesnych i odważnych aranżacjach.
3 lipca / godz.16.00 – Popołudnie z operą i operetką
Bożena Zawiślak – Dolny (mezzosopran), Andrzej Biegun (baryton), Jan Migała (Baryton), Kristina Kutnik (piano)
10 lipca / godz. 16.00 – Eliezer Mizrachi – Jewish Oriental Mystic Music
To nie tylko wyprawa w świat muzyki klezmerskiej, to także podróż przez muzyczną tradycję Europy Środkowej, Bałkanów i Bliskiego Wschodu. Oryginalne, dynamiczne kompozycje, znakomite aranżacje oraz wirtuozerski – międzynarodowy skład zespołu stworzyły nową jakość, połączyły tradycję ze współczesnym brzmieniem w sposób który może zachwycić współczesnego słuchacza.
17 lipca / godz. 16.00 – Orkiestra Straussowska Obligato
Założycielem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Straussowskiej Obligato jest Jerzy Sobeńko. Tworzy ją grupa wybitnych muzyków, zafascynowanych fenomenem muzyki wiedeńskiej dziewiętnastego wieku oraz jej wpływem na muzykę europejską. Na repertuar Orkiestry składają się walce, polki, miniatury, serenady, fokstroty, tanga, muzyka węgierska, bałkańska, hiszpańska, włoska i oczywiście polska. Ważną częścią repertuaru jest muzyka operetkowa, a także musical.