Pikaso to polski artysta mieszkający i pracujący w Gdańsku. Jego dzieła budzą niepokój – są zimne i ciemne. Akt niszczenia synchronizuje się z aktem tworzenia. Zasada działania Pikaso to negować znaczenie i niszczyć formę – zależnie co napotka jego malarstwo. W wielu jego pracach, zarówno płótnach, jak i akcjach ulicznych widać obecność dwóch poziomów: niszczonego i niszczącego. Gest niszczący jest jednocześnie niezwykle dosadny i infantylny, jakby nie do końca uświadomiony. Na styku tych dwóch sił klaruje się przekaz artysty. Pikaso głównie maluje (ściany, płótna, płyty drewniane, papier), gdy wychodzi w przestrzeń jego instalacje w dużej mierze także posiadają znamiona malarskie. Wykorzystuje on przestrzenie ubogie, zdegradowane, takie, gdzie zagnieżdżenie surowych form wydaje się naturalne. Najistotniejszy jest nadrealny, a może i nawet – psychopatyczny kontekst.
Czarnobyl urodził się w 1974 roku na Podkarpaciu. Szablonem zajmuje się od dawna, początkowo w kontekście muzyczno-politycznym. Na początku lat 90 wyjechał do Berlina, gdzie kontynuuje i rozwija technikę szablonu. Z czasem jego prace stały się coraz bardziej dopracowane, czasochłonne. Obecnie składają się z wielu warstw i kolorów. Niektóre wymagają kilkumiesięcznej pracy, pomimo to odbijane są najwyżej dziesięć razy, aby uniknąć ciągłego powtarzania tych samych tematów. Oprócz szablonu, artysta eksperymentuje z łączeniem farb, które ;pod wpływem wysokich temperatur tworzą różne faktury.
Anna Maria Brandys urodziła się w 1987 roku w Sosnowcu. Obecnie jest absolwentką malarstwa na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wzięła udział w kilku wystawach zbiorowych (m.in. Made For China w Toruniu i Poznaniu, Komiksowatość w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier we wrześniu 2009 roku w Łodzi, a także w projekcie artystycznym AK30 zorganizowanym w 2010 roku i indywidualnych (m.in: Kształty Kolorów w Galleria Art Muza w Sosnowcu w grudniu 2008, Library of Fear w Galerii Kronika w Bytomiu w czerwcu 2009). Zajmuje się szeroko rozumianą tkaniną artystyczną i malarstwem.
Coxie jest z rocznika 1982. Ukończyła Malarstwo oraz Architekturę Wnętrz na Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Tematyka jej prac wiąże się z takimi postaciami, jak kobieta, dziewczyna czy dziecko. Twórczyni murali m.in. razem ze Zbiokiem. W swoich pracach łączy ze sobą estetykę komiksu z realistycznym portretem, malarstwem i designem. Jej prace z pozoru trywialne i barwne poruszają zagadnienia związane z rolą kobiety w życiu codziennym i sztuce.
Brems działa na wielu płaszczyznach sztuki, do których zaliczyć można między innymi malarstwo i grafikę. Istotne miejsce w jego twórczości zajmuje również street art oraz graffiti, które w jego wydaniu są one zarówno estetyczne, jak i pełne emocji. Obecnie pracuje w Gdańsku.
Roem to artysta street artowy, architekt. Od 1996 roku zajmuje się malarstwem. Charakterystyczne dla jego stylu są, tworzone na komputerze, algorytmy matematyczne. Inspirację stanowią także figury geometryczne i różne ujęcia przestrzeni. Prace Roema są abstrakcyjne, dalekie od sztuki przedstawiającej. Cechują je lekkość, jasne barwy i przejrzystość.
Organizatorzy: Agnieszka Ciałowicz, Justyna Czuj, Stefania Hrycyk, Agnieszka Pudełko, Fundacja Wschód Sztuki, Art Agenda Nowa, Krk:Loca(r)tor
Współpraca: Alek Hudzik
Kurator wystawy: Iga Urbańska
Wernisaż: 30 marca, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 28 kwietnia
Galeria Art Agenda Nova
ul. Batorego 2
Kraków
1 komentarz
Zapraszamy na dodatkowe sobotnie zwiedzanie wystawy w sobotę 21 kwietnia w godzinach od 17.00 do 20.00