Performans Shipwreck score to dekonstrukcja dźwięków odnalezionych. Jest to projekt nierozerwalnie związany z przestrzenią. Nagrania, które posłużyły za bazę audio i wideo wykonane zostały podczas pobytu grupy w Islandii. Idea zainspirowana była osobliwą atmosferą zatoki Djúpalónssandur, gdzie w 1948 rozbił się angielski statek rybacki. Wówczas było to miejsce pracy sześćdziesięciu łodzi. Dziś, jedyne, co pozostało, to szczątki wyrzuconego na brzeg wraku organizującego pustą przestrzeń po człowieku, terytorium, w którym nie ma podziału na naturę i kulturę, granica zostaje zatarta, ponieważ nikt jej już nie ustala.
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej. Tom 1. Kraków i województwo krakowskie. Pod redakcją Andrzeja Szczerskiego, DodoEditor, Kraków 2013
W październiku 2013 roku, na rynku wydawniczym, pojawiła się książka pt. Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej, pod redakcją dra hab. Andrzeja Szczerskiego – na co dzień związanego z Instytutem Historii Sztuki UJ w Krakowie. Znalazł się w niej interesujący tekst poświęcony historii i pierwszym latom funkcjonowania (do 1939 roku) Mościc – niemalże samowystarczalnej, sprawnie funkcjonującej dzielnicy miasta. Zaprojektowana od podstaw, w oparciu o budowę Państwowej Fabryki Związków Azotowych, stanowiła przejaw nowoczesności, która dotarła także na prowincję. Na tej niewielkiej przestrzeni, można odnaleźć przykłady zarówno tradycyjnej architektury – inspirowanej klasycyzmem czy stylem dworkowym, jak i wysokiej klasy realizacje modernistyczne. Zjawisko to, w większej skali, można zaobserwować na obszarze całej II Rzeczypospolitej.
Warsztaty kreatywności z Lutyńskim – zajęcia edukacyjne na podstawie projektu Muzyka dla ryb zatytułowane Kolor, światło i dźwięk . Zajęcia dotyczą widzenia koloru i zmian zachodzących pod wpływem kolorowych filtrów oraz malowania pod wpływem dźwięków.
Piotr Lutyński – malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków oraz muzyk. Związany z Krakowem. Realizuje pokazy muzyczno-wizualne: działa zestawiając ze sobą różne dziedziny sztuk – malarstwo rzeźbę, poezję i muzykę. Urodził się w 1962 roku w Tychach. W 1982 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W latach 1983-1990 studiował na Wydziale Pedagogiczno-Plastycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom z grafiki obronił w pracowni prof. Eugeniusza Delekty w 1990 roku. Należy do formacji muzycznej Rdzeń.
Wystawa Andrzeja Dudzińskiego jest drugą częścią ( a jednocześnie dopełnieniem) ubiegłorocznej prezentacji pt. POD małym NAPIĘCIEM – są to wielkoformatowe obrazy cyfrowe 100 x 225cm – ilość prac 14.
Tak pisał we wstępie do katalogu ubiegłorocznej wystawy Kuba Woynarowski:
…Andrzej Dudziński, tworzy cykl fotokolaży Pod lekkim napięciem, stanowiący rodzaj efemerycznego szkicownika, łączącego taszystowski gest malarza z czujną obserwacją codzienności w jej drobnych, ale niezwykłych przejawach. Intermedialne działania Dudzińskiego ujawniają zarówno temperament zbieracza osobliwości, niepokornego surrealisty, jak i konceptualisty, traktującego obrazy niczym litery alfabetu, które odpowiednio zestawione mogą tworzyć całe wyrazy i zdania. Wyrwane z kontekstu fragmenty miejsc, słów i zdarzeń zdają się układać w nowe komunikaty, dowodząc zarazem, iż granica między tym co uważamy za artystyczną i nieartystyczną sferę życia, jest bardzo cienka. Medium niewątpliwie sprzyjającym tego rodzaju subtelnym przesunięciom jest fotografia…
Urszula Dudziak to artystka, która oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią, która obdarza zgromadzoną publiczność.
W minionym roku ukazała się jej pierwsza, biograficzna książka „Wyśpiewam wam wszystko”, która szturmem zdobyła serca czytelniczek i czytelników stając się książkowym hitem sezonu. Tym razem Artystka powróciła po przerwie do studia i nagrała pierwszy od lat studyjny album Wszystko gra.
Projekt Poetha
Michał Książek – miejski artysta młodego pokolenia, autor książki: Dużo Myślę (Michał Książek, Katarzyna T. Nowak) muzyk, poeta, fotograf, twórca wielu interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych, m.in. Tarnóf – Czyli saga ludzi zamrożonych, Mixtura – do których za każdym razem tworzy muzykę, słowa i teledysk. Projekt Poetha – to jego kolejny autorski projekt: płyta na którą nagrał zwrotki w charakterystyczny dla siebie sposób. Na płycie znajduje się 12 utworów.
Grupa Teatralna Porfirion: sześć wspaniałych utalentowanych, nieoszlifowanych diamentów. Studentki i absolwentki różnych krakowskich uczelni, reprezentujące rozmaite zainteresowania. Łączy nas zamiłowanie do muzyki, poezji i teatru. Na projekcie Poetha odpowiedzialne za refreny i chórki.