Artyści: Krzysztof M. Bednarski, Jerzy Bereś, Izabela Chamczyk, Arti Grabowski, INIRE, Elżbieta Jabłońska, Anna-Maria Karczmarska, Anna Konik, Jerzy Kosałka, Adam Niklewicz, Ewa Partum, Łukasz Prus-Niewiadomski, Konrad Smoleński, Wolodymyr Topiy, Monika Weiss.
Kurator: Łukasz Kropiowski
W trakcie wernisażu dwa performansy: Arti Grabowski oraz Łukasz Prus-Niewiadomski
Adam Niklewicz (ur. w 1956 roku w Hrubieszowie). Tworzy obiekty, instalacje, rzeźby, zajmuje się także performance. Artysta w 1983 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Studiował na Washington University w St. Louis i na State University of New York at Purchase. Jego prace były prezentowane w USA m.in. w: Real Art Ways, The New Britain Museum of American Art, The Stamford Museum, Grounds for Sculpture, Black & White Gallery, FiveMyles, Slag Gallery, Hudson Valley Center for Contemporary Art, w Europie m.in w: Galerie für Landschaftskunst (Hamburg, Niemcy), Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, czy w weneckim Arsenale (Arte Laguna Prize 2014). Jest laureatem Nagrody Międzynarodowego Centrum Rzeźby (2006 roku). W 2012 roku zrealizował duży projekt w przestrzeni publicznej The Charter Oak (konceptualny mural) wraz z projekcją Walking Around a Tree w Hartford, USA.
Artysta w swojej sztuce łączy z pozoru sprzeczne fragmenty rzeczywistości – błahe codzienne przedmioty i zdarzenia z odniesieniami do kultury wysokiej, mitów i fikcji. Powszednie drobiazgi stają się w jego realizacjach soczewkami, skupiającymi paradoksy, sprzeczności oraz absurdy i odsłoniającymi wielość znaczeń i niezwykłych asocjacji. Mieszka i pracuje w North Haven, Connecticut, USA.
Anna-Maria Karczmarska ( ur. w 1981 roku w Rejowcu Fabrycznym). Artystka wizualna, performerka, scenografka i kostiumografka. Ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 2005 roku w Pracowni Intermedialnej Zbigniewa Sałaja i Grzegorza Sztwiertni na Wydziale Malarstwa). Jest laureatką nagród: Samsung Art Master, CSW w Warszawie, wyróżnienie za 13 Świętych dziewcząt (2006 roku) i Boska Komedia, Kraków, najlepsza scenografia (kostiumy) w spektaklu Odyseja (2010 roku).
Jej prace śledzą performatykę wyglądu pod kątem społecznym, historycznym i kulturowym. Od kilku lat tworzy krótkie filmy na taśmie 16 mm, budujące alternatywne historie miejsc (Pojedynek – 2008 rok, Ktoś jadł z mojej miseczki – 2010 rok, Moszna 2013 roku). Swoje filmy pokazywała m.in. Goldex Poldex w Krakowie, Museum Moderner Kunst w Passau, Muzeum Narodowym w Krakowie, a także New Museum w Nowym Jorku. W 2007 roku stworzyła cykliczny performance Objawienie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w 2010 roku wyreżyserowała performance Skala z Pawłem Smagałą w Operze Narodowej w Warszawie, w 2011 roku wraz z Krzysztofem Kaliskim stworzyła performance Koncert po zbiorach w Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Od 2005 roku związana z teatrem. Współpracowała m.in. z reżyserami: Michałem Borczuchem ( m.in. Lulu w Teatrze Starym, Portret Doriana Graya i Metafizyka dwugłowego cielęcia w Teatrze Rozmaitości, Der Krieg hat kein weibliche Gesicht w Schauspielhaus Düsseldorf ), Krzysztofem Garbaczewskim ( m.in. Opętani w Teatrze Szaniawskiego w Wałbrzychu, Chór sportowy i Odyseja w Teatrze Kochanowskiego w Opolu – w ramach spektaklu Odyseja wyreżyserowała performance Monolog kobiecy z udziałem Aleksandry Cwen), Cezarym Tomaszewskim (m.in. Wesele Figara w Muzeum Narodowym w Krakowie, Orfeusz i Eurydyka w Towarzystwie Gimnastycznym Sokół w Krakowie) a obecnie pracuje głównie z Radosławem Rychcikiem (m.in. Dwunastu gniewnych ludzi i Dziady w Teatrze Nowym w Poznaniu). Wystawiała m.in w CSW w Warszawie, Künstlerhaus w Dortmundzie, Muzeum Czartoryskich w Krakowie, Mica Moca w Berlinie. Przez kilka lat związana z galerią lokal_30 w Warszawie, obecnie z Galerią Białą w Lublinie. Żyje i pracuje w Krakowie.
Anna Konik (ur. w 1974 roku w Dobrodzieniu). Tworzy wideo, instalacje, obiekty, fotografię, rysunek. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Krzysztofa M. Bednarskiego i prof. Grzegorza Kowalskiego, gdzie w 2000 roku obroniła pracę dyplomową. W latach 1999-2001 pracowała jako asystentka prof. Zofii Glazer w Katedrze Rysunku warszawskiej ASP. W latach 1999–2004 współpracowała z Teatrem Academia, grupą teatralną Opera Buffa i formacją Teatr BezNazwy.
W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk pięknych na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii warszawskiej ASP. W semestrze letnim 2013 oraz 2012 roku prowadziła wideoseminaria na Wydziale Literatury i Lingwistyki Uniwersytetu Bielefeld a w roku 2010/2011 gościnnie zajęcia wideo w pracowni rzeźby Katedry Mody przy Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. W 2009 roku zaproszona jako Rudolf-Arnheim-Gastprofessur na Uniwersytet Humboldta w Berlinie, a w latach 2008/2009 jako wykładowca w International Sommeracademy w Salzburgu.