Ormiańska Arka
Ormiańska Arka to dotknięcie niektórych aspektów współczesnej i XX wiecznej panoramy kultury i sztuki ormiańskiej jej historyczno – społecznych uwarunkowaniach. Projekt składa się z cyklu czterech połączonych ze sobą działań przygotowanych wspólnie z Fundacją Kultura Dialogu z Erywania.
Słowobranie
Kluboksięgarnia i czytelnia wydawnictw z krajów PW, Rosji i Polski poświęconych kulturze i sztuce współczesnej. Oferta wydawnicza przygotowana zostanie we współpracy z redakcjami czasopism Ji (Lwów), Krytyka (Kijów), Kyjiws’ka Rus’ (Kijów), Arche Pachatak (Mińsk), Dziejasłou (Mińsk), Contrafort, Sud-Est (Kiszyniów), Inknagir (Erywań), Nowaja Junost’ (Moskwa), Dunya Adabiyyati (Baku), a także wydawnictwami polskimi specjalizującymi się w ww. tematyce. Zgromadzona literatura dostępna będzie do kupienia i/lub przeczytania na miejscu.
Artyści tegorocznego festiwalu Inne Brzmienia Art’n’Music:
Goldfrapp – to aktualnie jedna z największych gwiazd światowej sceny klubowej i elektronicznej. Grupa założona została w 1999 roku przez Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego. Alison, obdarzona zjawiskowym głosem, miała już w tym momencie doświadczenia po współpracy z Trickim czy Orbital. Will zaś okazał się wybitnym kompozytorem i multiinstrumentalistą. Razem, dzięki talentowi i konsekwencji, stworzyli unikalny projekt jakim jest dziś Goldprapp.
Asian Dub Foundation – jedna z legend światowej sceny world music, reggae i bhangra, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Cała historia zaczęła się w 1993 roku od trzyosobowego soundsystemu pod nazwą Asian Dub Foundation, który, rozrastając się w szybkim tempie, przekształcił się w regularny, pełnokrwisty koncertowy band. Muzycy, których korzenie sięgają Indii i Pakistanu, od lat wytyczają nowe kierunki w swoim nurcie i nigdy nie schodzą poniżej określonego poziomu.
The Tiger Lillies – początek grupy sięga 1989 roku i dziś, po 25 latach, wciąż pozostaje ona jednym z najoryginalniejszych, unikalnych i wymykających się prostym klasyfikacjom zespołów. Artyści, którzy nagrali w tym czasie ponad 30 albumów, zamierzają cieszyć się wraz z lubelską publicznością swoim jubileuszem i przygotowali na tę okazję, wyjątkowy przekrojowy program.
Yat-Kha – to światowy fenomen. Ci pochodzący z dalekiej Tuwy artyści, posługują się bowiem tradycyjnym dla ich kultury śpiewem gardłowym, a jednocześnie nagrywają z największymi i są znani praktycznie na całym globie.
Pieśń wieczności – jest unikalnym eksperymentem artystycznym, łączącym wielokulturowe tradycje muzyczne narodów wschodniej Europy, Kaukazu i Bliskiego Wschodu. Ten wokalno – instrumentalny projekt jest próbą znalezienia uniwersalnego języka muzycznego, przekroczenia granic pomiędzy kulturami i religiami, sięgnięcia do źródeł Chrześcijaństwa.
Big Lao Che Band – projekt wymyślony i wyprodukowany specjalnie na Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival. Znakomita polska grupa Lao Che, wzbogacona o wyjątkową sekcję dętą oraz unikalnych gości m. in. Yegora Zabelova (akordeon) i Swietę Bieńkę Bień (wokal) z Mińska.